Tarnobrzeski festiwal rękodzielników i rzemieślników odbędzie się już w ten weekend - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

Tarnobrzeski festiwal rękodzielników i rzemieślników odbędzie się już w ten weekend

0

Będą obrazy, dzieła szydełkowe, z wikliny papierowej, a także produkty naturalne i wiele innych atrakcji. Festiwal rzemieślników i rękodzielników odbędzie się już w najbliższy weekend na placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu.

Podczas dwudniowego festiwalu, każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie spośród dzieł 20 regionalnych twórców. Pomysłodawczyni II edycji Festiwalu Rękodzieła i Rzemiosła, prezes fundacji “Mieć Pasję” Beata Grzywacz, zaplanowała także kilka innych atrakcji, m. in. warsztaty rękodzielnicze. – Na ten moment mogę zdradzić, że odbędą się  warsztaty z wytwarzania makram, warsztaty z szydełkowania i zajęcia z plecionkarstwa – informuje B. Grzywacz.

Podczas wydarzenia każdy z wystawców odda jeden ze swoich produktów na poczet licytacji, z której cały zysk przekazany zostanie na zbiórkę pieniędzy dla Bartka Przychodzkiego z Sandomierza, cierpiącego na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. – Przez dwa dni w różnych formach będzie można wesprzeć walkę małego sandomierzanina, Bartka Przychodzkiego z chorobą, m. in. poprzez datki do puszek, będziemy także licytować dostępne w sprzedaży produkty wystawców – informuje organizatorka.

Zobacz także: 
– W niedzielę otworzono obiekty nad zalewem Podwolina w Nisku [zdjęcia]

II edycja festiwalu odbędzie się na placu Bartosza Głowackiego w najbliższą sobotę, 24 lipca od godziny 10 do 18, oraz niedzielę, 25 lipca, od godz. 10 do 16. Mieszkańcy, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście w festiwalu, będą mogli zobaczyć wszystkie oferowane podczas imprezy produkty w Bibliotece Pedagogicznej. Wystawę można obejrzeć od wtorku, 27 lipca. 

Organizatorami wydarzenia jest Fundacja “Mieć Pasję” we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Tarnobrzegu. Patronat nad festiwalem objął prezydent miasta.

Więcej informacji na temat II edycji festiwalu znajduje się na facebookowej grupie II edycji Festiwalu Rękodzieła i Rzemiosła

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.