Tarnobrzeski policjant uczył dzieci w przedszkolu prawidłowych zachowań na drodze [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

Tarnobrzeski policjant uczył dzieci w przedszkolu prawidłowych zachowań na drodze [zdjęcia]

1
1 z 3

Praca prewencyjno-profilaktyczna to bardzo ważna część służby w Policji. Niemal każdego dnia, w szkołach i przedszkolach, policjanci rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie, aby edukować i uświadamiać. Wczoraj funkcjonariusz tarnobrzeskiej komendy uczył przedszkolaków prawidłowych zachowań na drodze.

Miesiące wrzesień i październik to okres, w którym policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, niemal każdego dnia uczestniczą w spotkaniach profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą, aby przekazać najważniejsze zasady bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj, st. asp. Stanisław Ciba z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu spotkał się z dziećmi Katolickiego Przedszkola w Tarnobrzegu, aby uświadamiać przedszkolaków o zagrożeniach w ruchu drogowym. Maluchy miały okazję, wspólnie z policjantem przećwiczyć prawidłowe zachowanie przed przejściem dla pieszych. Każdy przedszkolak po takim spotkaniu wie, że aby przejść przez jezdnię, najpierw trzeba się rozejrzeć i sprawdzić, czy nie jadą samochody. Nie zabrakło też informacji, jak interpretować sygnały świetne, znaki przy przejściu dla pieszych. Dzieci dowiedziały się o zagrożeniach na drodze oraz o tym, że przez pasy nie wolno przebiegać, nie można też na nich korzystać z telefonu. Mowa była o tym, którą stroną drogi się przemieszczać.

Dzieci chętnie ćwiczyły poznane zasady na mini miasteczku ruchu drogowego. Mundurowy przypominał dzieciom o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych oraz do czego służy numer alarmowy 112. W spotkaniu z przedszkolakami udział brała maskotka „Policjant Ryś”.

Wierzymy, że edukacja na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa od najmłodszych lat, to inwestycja w przyszłość i ograniczenie zagrożeń w życiu dorosłym.

Źródło KMP Tarnobrzeg

1 z 3

Jeden komentarz