Tarnobrzeskie „Kobiety na medal” wyróżnione [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Tarnobrzeskie „Kobiety na medal” wyróżnione [zdjęcia]

2

Już po raz czwarty w Tarnobrzegu przyznano tytuły „Kobieta na medal”. To forma wyróżnienia pań wykraczających w swojej aktywności daleko poza ramy zawodowe.

 – Już po raz czwarty możemy podziękować i uhonorować kobiety aktywne, działające na rzecz rodziny, lokalnej społeczności, czy, jak teraz, uchodźców. To chyba znak czasów, że w tegorocznej edycji ”Kobiet na medal” wszystkie panie zgłoszono w kategorii „działalność społeczno-charytatywna” – mówi Bożena Kapuściak, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Tarnobrzega, prezes oddziału Akcji Katolickiej przy parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu i pomysłodawczyni imprezy.

W 2022 roku kapituła „Kobiet na medal” zdecydowała się wyróżnić 10 spośród kilkunastu zgłoszonych pań. Specjalne medale otrzymały: Jolanta Kawęcka, Małgorzata Korczak, Liliana Lewińska, Marta Myszka, Małgorzata Wilk-Zębik, Marta Nowak, Katarzyna Paluch, Maria Pałkus, Wiesława Pasternak-Sienko i Justyna Uchańska. Dodatkowo, tytułem „Superkobiety” i pamiątkowym pucharem, wyróżniono Irinę Brusilcewą z Czernihowa na Ukrainie. Była wicemer i naczelnik wydziału obywatelskiego czernihowskiego magistratu znalazła w Tarnobrzegu schronienie po ataku Rosji na Ukrainę. Od razu po przybyciu włączyła się w organizowanie pomocy innym uchodźcom z Ukrainy, została też pełnomocnikiem prezydenta Tarnobrzega do spraw pomocy uchodźcom.

Uroczysta gala nagrody odbyła się na placu Bartosza Głowackiego. Wzięła w niej udział wicemarszałek Podkarpacia Ewa Draus, która wraz z prezydentem Tarnobrzega Dariuszem Bożkiem wręczała medale. Oprawę artystyczną zapewniły „Ocicanki” i zespoł Smykla Band.

2 komentarze

  1. No chyba ktoś co niektórych pan nie zna, a przepraszam co niektórym kadencja się kończy i trzeba wykazać ich fikcyjne zasługi :)))

Zostaw odpowiedź