reklama
Teledysk do najnowszej piosenki zespołu De Press to filmy z poligonu w Nowej Dębie - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Teledysk do najnowszej piosenki zespołu De Press to filmy z poligonu w Nowej Dębie

4

Służby prasowe 18 Dywizji Zmechanizowanej, tzw. „Żelaznej Dywizji”, opublikowały informację, że znany polsko – norweski zespół De Press nagrał piosenkę o jednostce. Praktycznie cały materiał filmowy służący jako teledysk do piosenki, został zarejestrowany w naszym regionie.

Wizualny podkład do piosenki stanowią filmiki nakręcone podczas ćwiczeń 18 Dywizji Zmechanizowanej na poligonie w Nowej Dębie. Jest też migawka ze szkolenia wodnego żołnierzy na Jeziorze Tarnobrzeskim.

18 Dywizja Zmechanizowana to najmłodsza wielka formacja Wojska Polskiego. Jej oddziały mają swój macierzysty poligon w nowodębskim Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych. Niebawem zacznie się też formowanie wchodzącego w skład dywizji Pułku Artylerii w Nowej Dębie.

Grupa De Press istnieje od 1980 roku. W swojej twórczości łączy punk rocka z muzyką góralską z Podhala. Jest też znana z rockowych wersji piosenek Żołnierzy Wyklętych, a także przeboju „Bo jo Cię kochom”.

Piosenkę o 18 Dywizji Zmechanizowanej i teledysk do niej można oglądnąć tu:

Fot. materiały 18 DZmech.

4 komentarze

  1. ex żołnierzyk na

    Teledysk nie przypadł mi do gustu. Lepsza piosenka była o czterech pancernych :” my czterej pancerni, Leopardom wierni. RUDY i nasz pies” 🙂