Tenisowa uczta w Tarnobrzegu

0

To będzie z pewnością sportowe wydarzenie roku w Tarnobrzegu! Dziś o godzinie 18. w hali widowiskowo-sportowej w Tarnobrzegu rozegrane zostanie pierwsze finałowe spotkanie elitarnej Ligi Mistrzyń w tenisie stołowym kobiet.
Rywalkami etatowych mistrzyń Polski, zawodniczek KTSSPAR ZAMEK Tarnobrzeg będą mistrzynie Niemiec i dwukrotne mistrzynie Champions Leaque (2012 i 2014), zawodniczki TTC Berlin.
Ekipa ze stolicy Niemiec od startu obecnej edycji uważana jest za głównego faworyta rozgrywek, a jej barw bronią gwiazdy światowego tenisa: plasująca się na 13miejscu na świecie Petrissa Solja (reprezentantka Niemiec, kolejna reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów, Shan Xiaona (18 w rankingu światowym), Georgina Pota (39), reprezentantka Węgier oraz Japonka Yui Hamamoto. Wszystkie cztery zawodniczki z Berlina wystartują w Igrzyskach Olimpiskich w Rio de Janeiro.
W teamie prowadzonym przez trenera Zbigniewa Nęcka także nie brakuje tenisowych znakomitości z liderka europejskiego rankingu i dziewiąta na świecie Han Yin, plasująca się odpowiednio na 7 i 28 miejscu w Europie i listach światowych Li Qian czy Natalii Partyki, aktualnie 31 rakiety Starego Kontynentu.
Te trzy zawodniczki także zagrają w Rio, więc dziś w tarnobrzeskiej hali wystąpi aż siedem uczestniczek Igrzysk Olimpijskich w Brazylii!
(zb)

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.