Terytorialsi przelali prawie 30 litrów krwi [zdjęcia]

0
Showing 1 of 5

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej bardzo aktywnie odpowiedzieli na społeczne zapotrzebowanie. W ramach operacji “Odporna wiosna” oddali w minioną sobotę blisko 30 litrów krwi.

Terytorialsi odpowiedzieli na apel dyrekcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) w Rzeszowie. Sytuacja epidemiologiczna spowodowana wirusem COVID-19 w kraju nie powstrzymała ich przed niesieniem pomocy. Żołnierze oddali blisko 30 litrów krwi, zasilając przy tym podkarpacki bank krwi.

Zbiórka odbyła się w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z zachowaniem szczególnych warunków bezpieczeństwa. Na hasło „Terytorialsi mają pomoc we krwi” odpowiedziało ponad 60 żołnierzy z powiatów rzeszowskiego, niżańskiego, dębickiego, jarosławskiego oraz sanockiego. Donacja krwi została prowadzona przez personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa.

Zobacz także:
– Dariusz Bożek o podwyżkach cen za śmieci na żywo! [wideo]
– Trwa KONKURS na Dzień Dziecka ‘’Uśmiech Dziecka”
– Pożar w Tarnobrzegu. Pies zaalarmował śpiącą rodzinę [zdjęcia]

W ramach operacji „Odporna wiosna” akcja honorowego krwiodawstwa realizowana jest również w terenowych stacjach krwiodawstwa.

Podkarpaccy terytorialsi oddają krew cyklicznie. Żołnierze dotychczas brali udział w wielu projektach związanych z krwiodawstwem. Do takich akcji można zaliczyć „Krwioobieg terytorialsa”, „Terytorialsi mają pomoc we krwi”, „Trasa czerwonej nitki” czy „Spokrewnieni służbą”. Ochotnicy od powstania brygady oddali już ponad 700 litrów krwi. Jak pokazują wyniki, żołnierze lubią pomagać i wspierać społeczeństwo z regionu, z którego sami się wywodzą. Przez to również realizują założone cele i misję formowanego piątego rodzaju Sił Zbrojnych – Wojsk Obrony Terytorialnej – podkreśla płk Dariusz Słota – dowódca podkarpackich terytorialsów.

Fot. Paulina Lęcznar

Showing 1 of 5
Share.

Comments are closed.