TLENOTERAPIA HIPERBARYCZNA już w Sandomierzu!!!!

0

Terapia hiperbaryczna, wykorzystuje lecznicze właściwości tlenu pod zwiększonym ciśnieniem. Jest niezwykle pomocna w leczeniu wielu schorzeń, a zwiększone ciśnienie niweluje fizjologiczne bariery w przenikaniu tlenu do tkanek. W warunkach panujących w komorze hiperbarycznej tlen ma właściwość przenikania nawet do nieukrwionych miejsc organizmu. Zwiększenie poziomu tlenu stwierdza się również we krwi, limfie i płynie mózgowo-rdzeniowym. Przebywając w komorze hiperbarycznej, pacjent wdycha czysty tlen.

Terapia hiperbaryczna w wyniku działania tlenu pod zwiększonym ciśnieniem stymuluje uszkodzone tkanki mózgu, dzięki czemu jest w stanie znacznie usprawnić jego funkcje. Jest więc szansą dla osób cierpiących na autyzm, zespół Aspergera czy ADHD. Żaden inny zabieg nie jest w stanie w tak dużym stopniu pobudzać pracę układu nerwowego
podczas którego tlen:
– dociera do niedotlenionych obszarów mózgu,
– ożywia i pobudza do życia uśpione od dawna komórki,
– przywraca prawidłowe funkcjonowanie komórek.

Dzięki zastosowaniu terapii hiperbarycznej uśpione komórki mózgowe zostają pobudzone do pracy. Badania kliniczne prowadzone na temat wpływu terapii hiperbarycznej na dzieci ze zdiagnozowanym autyzmem, jednoznacznie stwierdzają poprawę stanu ich zdrowia. Zabieg w komorze hiperbarycznej m.in. poprawia koncentrację i zdolności poznawcze, polepsza kontakt wzrokowy, obniża poziom stresu i poprawia jakość snu.

Zaleca się serię np. 10-40 godzin w komorze hiperbarycznej. Terapia taka silnie dotlenia mózg i całe ciało, poprawiając przepływ krwi. Tlen transportowany krwią odżywia komórki mózgu i stymuluje je do działania. Powstają nowe komórki i tworzą się połączenia między nimi. Ponadto namnażają się nowe komórki macierzyste. Jednocześnie dzięki tlenoterapii, znacznej redukcji ulegają stany zapalne. Organizm pozbywa się toksyn, bakterii i drożdżaków, które dodatkowo nasilają objawy każdej choroby. Dzięki tlenoterapii zmniejsza się stres oksydacyjny, który również sprzyja rozwojowi wielu schorzeń, w tym nowotworów. Ponadto tlenoterapia wspiera powrót do sprawności po przebytych udarach.

Tlenoterapia hiperbaryczna wspomaga również pracę serca i poprawia stan pacjentów cierpiących na choroby układu krążenia. W połączeniu z terapią kardiologiczną prowadzi do ograniczenia śmiertelności oraz obniżenia ryzyka poważnych powikłań chorobowych.

ZASTOSOWANIE TLENOTERAPII HIPERBARYCZNEJ:
– Autyzm
– ADHD
– Mózgowe porażenie dziecięce MPD
– Zespół Downa
– Zespół Apsergera
– Depresje,
– Zaburzenia potencji i płodności,
– Nadwaga,
– Reumatyzm
– Parkinson
– Alzheimer

– Udar mózgu
– Urazy ortopedyczne
– Trudno gojące się rany
– Oparzenia
– Odleżyny
– Regeneracja po zabiegach chirurgicznych
– Regeneracja sportowa
– Regeneracja w przebiegu intensywnej rehabilitacji
– Uraz rdzenia kręgowego
– Uraz czaszkowo – mózgowy
– Choroby oraz urazy nerwów obwodowych
– Rekonstrukcja więzadeł
– Choroby autoagresywne
– Borelioza
– Bóle migrenowe

Zapraszamy:

SALON URODY I ZDROWIA: LEJDIS
SANDOMIERZ, ul. Dobkiewicza 8
tel: 787 408 798

 

reklama

Share.

Comments are closed.