reklama
Tłumy na niedzielnym pikniku "Opatów dla Bartusia". Podczas imprezy zebrano ponad 26 tys. zł [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 20 sierpnia
reklama

Tłumy na niedzielnym pikniku „Opatów dla Bartusia”. Podczas imprezy zebrano ponad 26 tys. zł [zdjęcia]

0

W niedzielę, 22 sierpnia, na opatowskim rynku odbył się Piknik Charytatywny „Opatów dla Bartusia”. Były koncerty, przejażdżki motocyklowe, konkursy i animacje dla dzieci, licytacje i wiele innych atrakcji. Podczas imprezy zorganizowanej dla małego sandomierzanina udało się zebrać przeszło 26 tys. złotych.

Już od godziny 14 można było podziwiać ustawione na Rynku w Opatowie motocykle. Obecni na miejscu reprezentanci grupy motocyklowej Joker oferowali przejażdżkę wybranym modelem. Wydarzenie swoją obecnością uświetnił Krystian Paluch z grupy Prędki Team, pochodzący z Sandomierza motocyklista, który jako jedyny Polak regularnie bierze udział w międzynarodowych wyścigach na wyspie Man. Wielokrotnie startował i stawał na podium w wyścigach na torach zamkniętych w całej Europie.

Swoje umiejętności akrobatyczne zaprezentowały reprezentantki grupy akrobatycznej AKRODAR, a Koła Gospodyń Wiejskich Dąbrowa i Wymysłów przygotowały dla opatowian i pozostałych gości wspaniałe wypieki. Prawdziwą furorę wśród przybyłych na imprezę zrobiły koncerty.

Zobacz także: 
– Malowały zabytki i samborzeckie krajobrazy [zdjęcia]

Jako pierwsza przed publicznością zaprezentowała się Roksana Zimoląg, utalentowana solistka z Tarnobrzega. Zaraz po niej na scenie pojawił się zespół Ego. Po dużej dawce energii, jaką zaserwował widzom lider zespołu Grzegorz Starosta, na scenie z utworem Piotra Rubika wystąpił Chór św. Marcina pod przewodnictwem Zdzisława Staniszewskiego.

Prawdziwe tłumy ściągnęły na opatowski Rynek, by wysłuchać koncertu Kordiana, który nie tylko zaśpiewał, ale również poprowadził licytację swoich płyt. Tuż po nim na scenie pojawiła się półfinalistka programu VOICE KIDS, wielokrotnie nagradzana w konkursach regionalnych, wojewódzkich i międzynarodowych, Zuzanna Bera. Na zakończenie wystąpił duet Cynar.

Podczas imprezy udało nam się pobić rekord jeśli chodzi publiczność. To bardzo nas ucieszyło, że mieszkańcy z miasta, okolic, a także z zupełnie innych miejsc Polski przybyli, by wesprzeć Bartusia. Ostatnie wydarzenie z podobną liczbą uczestników miało miejsce w Opatowie około 6-7 lat temu. Wszyscy wykonawcy stanęli na wysokości zadania, jesteśmy bardzo zadowoleni z akcji – mówiła dyrektor Powiatowego Centrum Kultury Paulina Gierada. – Jesteśmy wdzięczni, że większość artystów i animatorów zgodziła się wystąpić charytatywnie – dodaje dyrektor PCK w Opatowie.

Zobacz także: 
– Zawodnicy z całej Polski wystartowali w XII Triathlonie Ziemi Sandomierskiej [zdjęcia]

W czasie pikniku na scenie odbywały się licytacje przedmiotów przekazanych rodzicom Bartusia. Dla najmłodszych otwarta została strefa zabaw, gdzie animatorzy oferowali całą gamę atrakcji. Ogromną frajdę sprawiła dzieciakom dmuchana zjeżdżalnia.

Organizatorem Pikniku Charytatywnego „Opatów dla Bartusia” byli rodzice chłopca oraz Powiatowe Centrum Kultury w Opatowie. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Starosty Opatowskiego Tomasza Stańka oraz Burmistrza Miasta i Gminy Opatów Grzegorza Gajewskiego. Włodarzy miasta i gminy Opatów reprezentowała wicestarosta Małgorzata Jalowska.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.