To był piękny bal [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 2 lipca
reklama

To był piękny bal [zdjęcia]

0

– „Trwaj chwilo, jakże jesteś piękna!” –  słowami Goethego Roman Ryński, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki  w Sandomierzu dał sygnał do rozpoczęcia poloneza. Na studniówce bawili się, wraz z osobami  towarzyszącymi, uczniowie trzech klas maturalnych.

Bal odbył się w sobotę w Dworze Dwikozy. Wspaniałej zabawy, a później znakomitych wyników na maturze i dostania się na wymarzone studia życzył młodym ludziom dr Janusz Suszyna,  naczelnik wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu. Do życzeń dołączył się Ryszard Nagórny, członek zarządu powiatu, absolwent II LO. Przyznał on, że na swojej studniówce bawił się dokładnie  51 lat temu. Roman Ryński zdradził z kolei, że dla niego jest to już … trzydziesty taki bal.

– Studniówka to piękna chwila. To wyjątkowe wydarzenie, ponieważ studniówkę ma się tylko raz w życiu. Jest to zaznaczenie momentu, gdy przechodzimy w dorosłość – mówił do bohaterów wieczoru Roman Ryński.  

Później padły słowa z „Pana Tadeusza” oraz  z „Fausta” i rozpoczął się polonez. Każda z trzech klas zaprezentowała inny układ.  Tańczących podziwiali nauczyciele, rodzice i przyjaciele.

Po polonezie wzniesiony został uroczysty toast. Szampańska zabawa trwała do rana.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.