reklama
Trafili do aresztu za włamanie do plebanii - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 12 sierpnia
reklama

Trafili do aresztu za włamanie do plebanii

0

Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych w sprawie kradzieży z włamaniem do plebanii na terenie powiatu staszowskiego. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Końcem stycznia bieżącego roku dyżurny staszowskiej jednostki poinformowany został o tym, że w jednej z plebani znajdującej się na terenie gminy Łubnice w godzinach południowych doszło do włamania. Policjanci zabezpieczyli ślady i ustalili, że sprawca ukradł 5 tys. złotych oraz portfel z dokumentami.

Tego samego dnia kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie w okolicach cmentarza zauważyli pojazd marki Audi, którego kierowca podejrzanie się zachowywał. Jak się okazało 20-latek z gminy Chęciny w swoim pojeździe przewoził metalowy łom, którego pochodzenia nie potrafił logicznie wytłumaczyć. Na domiar wszystkiego mężczyzna posiadł przy sobie 4 gramy amfetaminy.

Staszowscy kryminalni, wspólnie z mundurowymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, na podstawie uzyskanych informacji, zatrzymali jeszcze dwóch mężczyzn, w wieku 29 i 33 lata podejrzewanych o dokonanie włamania do budynku plebanii.

Materiał dowodowy, jaki zgromadzili policyjni śledczy, dał podstawy do przedstawienia całej trójce zarzutów kradzieży z włamaniem. Ustalenia kryminalnych pozwoliły również na zabezpieczenie u sprawców części skradzionych pieniędzy.

Opr. JSz
Źródło: KPP w Staszowie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.