Tragedia na torach. Zginęły dwie osoby [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Tragedia na torach. Zginęły dwie osoby [zdjęcia]

0
1 z 7

Dwie osoby zginęły pod kołami pociągu w gminie Wojciechowice (powiat opatowski). Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, 13 lutego około godziny 21.30.   

Wypadek wydarzył się w rejonie nieczynnej stacji kolejowej w Jasicach. Ludzi potrącił pociąg relacji Warszawa Zach. – Przemyśl.

Maszynista zauważył dwie osoby, kobietę i mężczyznę, przechodzących przez tory w niedozwolonym miejscu. Użył sygnałów dźwiękowych i rozpoczął hamowanie awaryjne, ale nie miał szans na zatrzymanie składu na tak krótkim odcinku – informował aspirant Artur Majchrzak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Kobieta i mężczyzna zginęli. Jak ustalili policjanci, byli to mieszkańcy powiatu opatowskiego, oboje w wieku 63 lat. Pociąg prowadził 59-letni maszynista. Był on, jak wykazało badanie, trzeźwy. W  pociągu było 16 pasażerów. Nikomu z nich nic się nie stało. Zapewniona została im komunikacja zastępcza.

W zabezpieczaniu miejsca zdarzenia pomagali strażacy z Opatowa oraz druhowie z jednostek OSP w Ożarowie, Gierczycach i Stodołach.

fot. OSP Ożarów

1 z 7

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.