Tragedia w Sokołowie Małopolskim. Nie żyje mieszkaniec Niska. Kierowca ciężarówki po narkotykach [zdjęcia]

0

Wczoraj w Sokołowie Małopolskim doszło do tragicznego wypadku  na drodze ekspresowej S19. W wyniku czołowego zderzenia ciężarowej scanii ze skodą octavią, na miejscu zginął kierowca samochodu osobowego, którym był prawdopodobnie 40-letni mieszkaniec Niska.

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 16.30 w Sokołowie Małopolskim na drodze ekspresowej S19. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarową scanią z naczepą, 33-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego, jadąc w kierunku Rzeszowa, zjechał nagle w lewo, przebił bariery oddzielające jednie i zderzył się z jadącą w kierunku Sokołowa Małopolskiego skodą. Następnie samochód ciężarowy zjechał z drogi i wpadł do przydrożnego rowu wciągając i przygniatając skodę. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca skody, którym był prawdopodobnie mieszkaniec Niska. Policja potwierdza jeszcze tożsamość. Fragmentami rozbitych samochodów uszkodzone zostały kolejne dwa auta – renault laguna i peugeot boxer, jadące w kierunku Sokołowa Małopolskiego.

Policjanci zatrzymali 33-letniego kierującego scanią. Mężczyzna był trzeźwy, jednak wstępne badanie na obecność środków psychoaktywnych dało wynik pozytywny. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań. Mężczyzna był ranny, dlatego trafił do szpitala. Po jego opuszczeniu został zabrany do policyjnego aresztu. Trasa S19 na tym odcinku przez cała noc była zablokowana. Policjanci kierowali na objazdy.

Około godz. 5.30 droga została odblokowana.

Fot. KMP Rzeszów

Share.

Comments are closed.