Triathlon Sandomierz 2013 [ZDJĘCIA]

0

17 sierpnia 2013 r. już po raz piąty odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie oraz Letnie Otwarte Mistrzostwa Sandomierza w Triathlonie. Ostatecznie ze 150 zgłoszonych pasjonatów sportu z całego kraju w triathlonowych zmaganiach udział wzięło 127 zawodników, w tym 34 lekarzy. W rozszerzeniu wyniki. Fotorelacja – Triathlon Sandomierz 2013

10 zawodników reprezentowało nasze miasto. Rywalizację w ramach V Letnich Mistrzostw Polski Lekarzy w Triathlonie i V Letnich Otwartych Mistrzostw Sandomierza w Triathlonie rozpoczęli zawodnicy nad zalewem w Koprzywnicy. Uczestnicy musieli przepłynąć 750 metrów. Następnie 20 kilometrową trasą udali się rowerami do Sandomierza. Wokół Rynku starego Miasta zawodnicy pokonywali ostatni etap, czyli bieg na dystansie 5 kilometrów  wokół Starego Miasta.
Uroczystość zakończenia V letniego triathlonu odbyła się na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu. Nagrody dla zwycięzców oraz dyplomy wręczyli: dr Ewa Kondek Zastępca Burmistrza Sandomierza, Marek Jońca Burmistrz Koprzywnicy, Anna Paluch przewodnicząca Rady Miejskiej Koprzywnicy, a także Jacek Łabudzki, lekarz pediatra, współorganizator i pomysłodawca zawodów.
W V Letnich Mistrzostwach Lekarzy w Triathlonie, w kategorii kobiet do 35 roku życia zwyciężyła Adriana Kaźmierczak-Sowa z Łodzi, na drugim miejscu uplasowała się Ewa Wonko, a na trzecim Katarzyna Jurkiewicz. W kategorii kobiet powyżej 35 roku życia zwyciężyła Katarzyna Czepiel-Rak z Jasła, na drugim miejscu znalazła się Elżbieta Stepniowska z Tarnobrzega.
W kategorii mężczyzn do 35 roku życia na podium stanęli: Michał Olesiejuk z Sandomierza– pierwsze miejsce, Michał Niewczas z Lublina– drugie miejsce, Tomasz Śpiewak z Tarnowa – trzecie miejsce. Wśród lekarzy w kategorii od 36 do 45 roku życia najlepsi byli: pierwsze miejsce uzyskał Piotr Kalinowski z Włocławka, drugie Tomasz Nowakowski z Szklarskiej Poręby, natomiast trzecie Michał Małysza z Lublina. Zasłużone miejsca na podium w kategorii od 46 do 55 roku życia otrzymali: Wojciech Jurasz z Poznania – pierwsze miejsce, Cezary Krzywicki z Jeleniej Góry – drugie, natomiast trzecie Giennadij Morgun z Krakowa. Wśród najlepszych lekarzy w kategorii powyżej 56 roku życia byli: Romuald Pietrosiuk z Międzyrzeca Podlaskiego, który zdobył pierwsze miejsce, Piotr Mikołajczyk z Będzina – drugie i Antoni Olesiejuk z Lubartowa miejsce trzecie.
W V Letnich Otwartych Mistrzostwach Sandomierza w Triathlonie wśród kobiet w kategorii do 35 roku życia najlepsze były panie: Bożena Jaskowska z Rzeszowa , który zdobyła pierwsze miejsce, Paulina Wydra uzyskała drugą pozycję na podium oraz Ewa Wonko z Łodzi na miejscu trzecim. W kategorii kobiet powyżej 36 roku życia najlepsza była Elżbieta Mazur –Zagórska z Bochni, drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Czepiel-Rak z Jasła, na trzecim miejscu znalazła się Bożena Czerwińska z Sandomierza.
Wśród mężczyzn letniego triathlonu w kategorii do 35 roku życia na podium stanęli: za miejsce pierwsze Daniel Połeć z Amstetten ( Austria), miejsce drugie Marek Zajusz z Andrychowa, miejsce trzecie Wiktor Chabel z Sandomierza. W kategorii od 36 do 45 roku życia zwyciężyli: Piotr Kalinowski z Włocławka -miejsce pierwsze, Mariusz Piekarz z Przędzla- miejsce drugie i Tomasz Nowakowski ze Szklarskiej Poręby- miejsce trzecie. Najlepsi w kategorii od 46 do 55 roku życia byli: Piotr Smolak z Poraja miejsce pierwsze, Jacek Garbacik ze Stalowej Woli – miejsce drugie oraz Wojciech Jurasz z Poznania. Na podium w kategorii powyżej 55 roku życia stanęli: na miejscu pierwszym Tomasz Klepacki z Warszawy, na miejscu drugim Adam Wonko z Tomaszowa Mazowieckiego i na miejscu trzecim Romuald Pietrosiuk z Międzyczeca Podlaskiego.
Puchary i wyróżnienia otrzymał również najstarszy uczestnik zawodów – Piotr Mikołajczyk z Będzin i najmłodsza zawodniczka triathlonu – Paulina Majos z Kielc. Oczywiście nie mogło również zabraknąć najlepszej sandomierzanki, a była nią Bożena Czerwińska i najlepszego sandomierzanina czyli Wiktora Chabla.

Patronat honorowy:
Jerzy Borowski – Burmistrz Sandomierza

Organizatorami imprezy byli:
Urząd Miejski w Sandomierzu i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu, Urząd Miasta i Gminy Koprzywnica

 

Share.

Comments are closed.