Tropem sensacji, osobliwości i sekretów [W najnowszym TN]

0

Słyszeliście kiedyś określenie Wielka Lechia? A może ktoś z was zastanawiał się nad tym skąd dyktatorzy pokroju Stalina brali pieniądze? Albo jaka diet preferował Adolf Hitler? O tych i wielu innych ciekawostkach opowiada w internecie Paweł Staszczak z Wiśniowej pod Staszowem. Jego filmiki z cyklu „Plociuch historyczny”, publikowane na popularnym kanale „Wideoprezentacje”, biją rekordy popularności.

Jeden z najświeższych poświęcony został plagom i zarazom, które w dawnych wiekach nękały Europę. Został wstawiony 2 kwietnia, a już następnego dnia liczniki YouTube wskazywały, że obejrzało go ponad 20 tysięcy osób! Sami przyznacie, że robi wrażenie.

Paweł kojarzony jest powszechnie przez miłośników historycznych rekonstrukcji. Ci, którzy preferują tego rodzaju rozrywkę, nie raz pewnie mieli okazję oglądać go „w akcji”. Jak sam mówi, najbardziej interesuje go odtwarzanie wydarzeń XVII-wiecznych, ale ostatnimi czasy coraz częściej pojawia się na różnych plenerowych imprezach jako kawalerzysta,
w mundurze żołnierza 13 Pułku Ułanów Wileńskich. Konno nauczył się jeździć w rodzinnej Wiśniowej, kiedy jako…

Czytaj w papierowym
i elektronicznym wydaniu „TN”.

KUP e-TN:

Share.

Comments are closed.