Trwa akcja informacyjna ,,Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”

0

Oficerowie i żołnierze Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu, 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 3. Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego i podchorąży Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, kontynuowali akcję informując o możliwościach: zostania żołnierzem zawodowym, żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej lub Narodowych Sił Rezerwowych, odbycia służby przygotowawczej, bądź rozpoczęcia studiów w wybranej uczelni wojskowej.

W środę, 16 stycznia, mobilny punkt informacyjny przeniósł się w okolice stoku ,,Konary” k/Klimontowa, we czwartek działał w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie i na szydłowskim Rynku, a w piątek będzie obecny ponownie w PCS Staszów, a także po południu, przed pałacem w Kurozwękach. Młodzież, jak również osoby dorosłe interesuje w szczególności służba w 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, chociaż coraz więcej uczniów klas maturalnych, pyta o możliwość podjęcia studiów na uczelniach wojskowych, głównie w Wojskowej Akademii Technicznej.

Potwierdza się znaczenie drużyn strzeleckich w patriotycznym wychowaniu młodzieży, o możliwościach związania swojego dorosłego życia z wojskiem pytają członkowie Szydłowskiego Towarzystwa Strzeleckiego, informacji udzielają, od prawej: st. chor. sztab. Jarosław Dąbek z 10. ŚBOT, szer. Karol Gajek z 3. Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego, mjr Zbigniew Turczyniak z WKU Sandomierz i pchor. Paweł Rutkowski – student Wydziału Logistyki WAT w Warszawie.

Informacji o możliwościach studiowania w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, udzielanej przez pchor. Pawła Rutkowskiego, uważnie słuchają szydłowscy strzelcy: Karolina Rudnik z Solca Starego i Michał Głodek z Szydłowa oraz Michał Wojtyś z Wierzbicy w gminie Tuczępy.

Share.

Comments are closed.