reklama
Jeziora golejowskie w nowej odsłonie. Już niebawem! - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Jeziora golejowskie w nowej odsłonie. Już niebawem!

1

Pełną parą idą prace związane z oczyszczaniem jezior w popularnym kompleksie turystycznym Golejów w gminie Rytwiany i modernizacją infrastruktury służącej plażowiczom.

Metodą refulacji odmuliliśmy Drugi i Trzeci Staw oraz kanały, co już w znacznym stopniu poprawiło jakość wody. Kontynuujemy odmulanie głównego jeziora, a także umacniamy i regulujemy linię brzegową – informuje burmistrz Staszowa Leszek Kopeć.

Wykonawcy w tym momencie pracują nad montażem pomostów kąpielowych, umocnieniem skarpy oraz powiększeniem plaży. Zawsze podkreślam, że Golejów to największa perełka naszego regionu. Myślę, że już pod koniec roku zobaczymy to zrewitalizowane miejsce w pięknej, zimowej aurze.

Położone w otoczeniu rozległych lasów nieopodal Staszowa jeziora golejowskie, są prawdziwym unikatem. To jedna z największych w regionie atrakcji przyrodniczych, a także ulubione miejsce amatorów spędzania wolnego czasu nad wodą. Latem działające tu ośrodki wypoczynkowe pękają w szwach.

Całkowity koszt trwającej obecnie, tak zwanej małej rewitalizacji jezior, to 6 767 853,03 złotych. Gmina Staszów pozyskała na ten cel ponad 5,1 miliona złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

 

Jeden komentarz

  1. Tylko nie zabetonujcie, nie kostkujcie jak zalew w Tarnobrzegu, to wyjdzie to na dobre ludziom i temu rejonowi.