"Trzeźwy poranek" w pow. staszowskim. Złapano pijanych kierowców... - Tygodnik Nadwiślański
reklama

“Trzeźwy poranek” w pow. staszowskim. Złapano pijanych kierowców…

0

1150 kontroli przeprowadzono w ramach akcji „Trzeźwy poranek” na terenie powiatu staszowskiego. Niestety tym razem trzech kierowców zdecydowało się usiąść za kierownicę pojazdów będąc pod wpływem alkoholu.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie przeprowadzali kontrole w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Patrole policyjne można było spotkać na terenie całego powiatu staszowskiego. Funkcjonariusze skontrolowali 1150 kierowców. Spośród wszystkich kierujących, niestety trzej znajdowali się pod działaniem alkoholu.

Zobacz także:
– Staszów. Policja poszukuje kierowców tych samochodów. Mogli być świadkami wypadku

Kierujący fordem 41-latek w swoim organizmie miał blisko 2,4 promila, natomiast dwaj pozostali, 37-latek z renaulta oraz 53-latek z seata, blisko 0,4 promila. Całą trójkę oprócz fatalnej decyzji, którą podjęli decydując się na jazdę pod wpływem alkoholu, łączy jeszcze jeden mianownik: każdy z nich konsekwencje swojej decyzji ponieść będzie musiał przed sądem.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na ,,podwójnym gazie” zaburza zdolność właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Staszów

Udostępnij

Zostaw odpowiedź