Trzy dni dla Niepodległej [zapowiedź]

0

W dniach 9-11 listopada w mieście Sandomierz odbędą się uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. 9 listopada o godz. 10 w Sali Rycerskiej Zamku odbędzie się konkurs pod hasłem „Polonia Restituta”.

O 11.11 na Rynku podjęta zostanie próba bicia rekordu we wspólnym śpiewaniu hymnu, a o 11.30 rozpocznie się happening pt. „Żywa flaga”. 10 listopada będzie dniem otwartym Jednostki Wojskowej w Sandomierzu. Jej bramy zostaną otwarte o godz. 12. O 16 na terenie jednostki posadzony zostanie dąb im. Józefa Piłsudskiego, którego sadzonka została przywieziona z Zułowa, miejsca urodzin marszałka. O 16.30 będzie można podziwiać przemarsz żołnierzy, służb mundurowych i organizacji paramilitarnych z jednostki na Rynek. O 18 w Sali Rycerskiej Zamku odbędzie się koncert „Wspomnienia dawnych dni” w wykonaniu tria „Retro Orchestra”.

11 listopada od godz. 13 na Zamku będzie można oglądać żywą wystawę obrazów alegorii ojczyzny. O 15 w tym samym miejscu wręczone zostaną tegoroczne nagrody Bonum Publicum. Ceremonię uświetni występ stuosobowego chóru uczniów II LO im. T. Kościuszki pod kierunkiem Barbary Ryńskiej. Na godz. 18 zaplanowano koncert „Z wdzięczności dla niepodległej” z udziałem Anny Przybysz. (rs)

Share.

Comments are closed.