reklama
reklama
Trzy dni świętowania w Klimontowie [zapowiedź] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Trzy dni świętowania w Klimontowie [zapowiedź]

0

Przez trzy dni, 15-17 sierpnia, w Klimontowie odbywał się będzie XXIV Jarmark na św. Jacka.

W poniedziałek po mszy o 12 w kościele pw. św. Józefa uczestnicy uroczystości w barwnym korowodzie dożynkowym przejdą na stadion LKS Klimontowianka. Tam od godziny 13.30 prezentowane będą obrzędy dożynkowe, odbędzie się też konkurs na najładniejszy wieniec. Po południu organizatorzy zapraszają na klimontowską biesiadę. Przy akompaniamencie kapel i śpiewaków ziemi świętokrzyskiej będzie można skosztować regionalnych potraw. O 19.30 zaplanowano koncert zespołu Sidus z Połanieckiego Centrum Kultury i Sztuki, a o 20.30 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół CamaSutra. Po koncercie do późnej nocy trwała będzie zabawa ludowa.

Drugiego dnia święta odbędzie się festyn sportowo-handlowo-rozrywkowy z okazji 70-lecia LKS Klimontowianka Klimontów. Oficjalna część rozpocznie się o godz. 13.30. O godz. 19 wystąpi Marcin Daniec, na 20 zaplanowano recital Natalii Pyszczek, a na 20.30 koncert gwiazdy jarmarku – zespołu Happysad.

17 sierpnia po mszy św. odpustowej odbędzie się koncert muzyki poważnej. W dalszej części programu przewidziano pokaz strażacki i animacje dla dzieci, spektakl wędrownego teatru lalki oraz prezentacje artystyczne. O godz. 19.15 wystąpi zespół Baciary, a o 21 publiczność bawił będzie zespół Jms Band. Na 22 zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

Zarówno we wtorek, jak i w środę na zakończenie imprezy odbędzie się dyskoteka pod gwiazdami.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.