Turniej „Bezpieczeństwo na piątkę” na szczeblu powiatowym rozstrzygnięty

0

W Szkole Podstawowej nr 2 w Sandomierzu odbył się XII powiatowy etap edycji konkursu „Bezpieczeństwo Na Piątkę”. Do konkursu przystąpiło 6 trzyosobowych drużyn z piątych klas szkół podstawowych powiatu sandomierskiego.

Rywalizacja rozpoczęła się od przystąpienia do testu wiedzy dotyczącego bezpieczeństwa osobistego, komunikacyjnego oraz bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym.  Następnie uczniowie zaprezentowali prace plastyczne pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”, które zostały ocenione przez komisję w skład której weszli przedstawiciele Policji i KRUS-u. Kolejnym elementem konkursu był praktyczny test, sprawdzający wiedzę z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej przeprowadzony przez grupę medyczną PCK.

Po kilkugodzinnej rywalizacji skład sędziowski wyłonił zwycięzców. Pierwsze miejsce na podium z terenu powiatu sandomierskiego zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sandomierzu, która  będzie reprezentowała powiat w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Dzięki życzliwości Starostwa Powiatowego w Sandomierzu, Burmistrza Sandomierza oraz KRUS-u uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody.

Wszystkim zawodnikom, współorganizatorom jak również partnerom serdecznie dziękujemy.

 

Źródło policja.

Share.

Comments are closed.