Turniej o Indywidualne Mistrzostwo Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu [zdjęcia]

15:29, 21.01.2022 KR Aktualizacja: 22:24, 22.01.2022

W ostatni weekend w hali Zespołu Szkół nr 1 w Tarnobrzegu odbył się Turniej o Indywidualne Mistrzostwo Amatorskiej 1 Ligi i 2 Ligi Tenisa Stołowego. Podczas wydarzenia wręczono także puchary i nagrody za drużynowe zmagania.

W związku z pandemią sezon 2020/21 w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego był bardzo utrudniony. Stąd też, po przerwaniu zmagań, dopiero teraz udało się dokończyć rozgrywki.

W turnieju pierwszoligowym uczestniczyło 21 zawodników. Finał o Indywidualne Mistrzostwo Amatorskiej 1 Ligi wygrał Grzegorz Jeż IKS 1 JEZIORO Tarnobrzeg, pokonując 3:0 Sebastiana Sobczyka PROLANDER.

Wyniki 1 Liga:

1. Grzegorz Jeż IKS 1 JEZIORO Tarnobrzeg - Indywidualny Mistrz ALTS

2. Sebastian Sobczyk PROLANDER

3. Tomasz Tetla RED Bulls

4. Paweł Kos MTS Grębów

Turniej pocieszenia 1 Ligi wygrał Krzysztof Stala IKS 1 JEZIORO Tarnobrzeg, pokonując 3:1 Pawła Rożka KAP Team.

Natomiast w turnieju drugoligowym uczestniczyło tylko 12 zawodników. W finale o Indywidualne Mistrzostwo Amatorskiej 2 Ligi najlepszy okazał się Łukasz Ogorzelec GKTS ASTORIA Wadowice Górne, który wygrał 3:0 z Rafałem Sałamunią BETA Team.

Wyniki 2 Liga:

1. Łukasz Ogorzelec GKTS ASTORIA Wadowice Górne - Indywidualny Mistrz ALTS

2. Rafał Sałamunia BETA Team

3. Stanisław Wilk GKTS ASTORIA Wadowice Górne

4. Andrzej Midura GKTS ASTORIA Wadowice Górne

Turniej pocieszenia 2 Ligi wygrał Jerzy Kuźmicz KTS Sandomierz, pokonując 3:0 Stanisława Kisiela KTS Sandomierz.

W przerwie rozgrywek odbyło się zakończenie, wręczenie pucharów, dyplomów i nagród drużynom oraz najlepszym zawodnikom, którzy rywalizowali w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Amatorskiej 1 Ligi i 2 Ligi Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu sezon 2020/2021.