„Tylko dla kobiet” - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

„Tylko dla kobiet”

0

jazda4 (Kopiowanie)Tradycyjnie już, dorocznym zawodom samochodowym zorganizowanym przez Automobilklub Stalowa Wola z okazji Dnia Kobiet i z myślą wyłącznie o paniach, towarzyszyła ponura, wietrzna i zimna pogoda. I to był jedyny minus ósmej już edycji popularnej w całym regionie imprezy.

O jej niesłabnącym powodzeniu świadczy najlepiej to, że na jej starcie zameldowało się aż 20 zawodniczek, a także to, że niektóre z nich nie opuściły ani jednej z wcześniejszych Konkursowych Jazd Samochodem „Tylko dla kobiet”.

Program zawodów obejmował nie tylko dwukrotny przejazd na czas trasy slalomowej (pojazdami z napędem na jedną i obie osie), ale także rozwiązywanie testów ze znajomości przepisów drogowych, test ze sprawności w udzielaniu pierwszej pomocy oraz pokonanie – na szczęście na piechotę, a nie za kierownicą – trudnej trasy w alkogoglach, symulujących odczucia wzrokowe, jakie ma kierowca zasiadający w aucie po niewielkiej nawet dawce alkoholu. Każde z tych zadań z osobna, i wszystkie razem wzięte, wprawiłyby w niemały kłopot niejednego z panów uważającego się za prawdziwego mistrza kierownicy. Dowodziły tego dosadne i szczere, czyli typowo męskie, komentarze padające z ust kibicujących swoim kobietom mężów, narzeczonych, braci, szwagrów, synów i ojców. Przez wszystkie te „wygibasy” najsprawniej przebrnęła pani Izabela Latawiec, niewiele ustępowały jej Iwona Dubel i Jolanta Skoczek. (…)

Jerzy Reszczyński

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

Galeria zdjęć z zawodów – „Tylko dla kobiet”

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.