Uchwała przeszła jednogłośnie. W przyszłym roku Jan Paweł II może zostać patronem Staszowa

0

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Staszowie podjęto uchwałę w sprawie wyrażenia woli ustanowienia papieża Jana Pawła II oficjalnym patronem miasta i gminy.

Postać, biografię i nauczanie ojca świętego przybliżył obecnym wikariusz generalny diecezji sandomierskiej ks. dr Jerzy Dąbek. O Janie Pawle II mówił również proboszcz parafii św. Bartłomieja i zarazem kustosz papieskiego sanktuarium w grodzie nad Czarną, ks. Szczepan Janas. Uchwała przeszła jednogłośnie.

– Obecnie przygotowujemy stosowne pismo do biskupa sandomierskiego, by mogły rozpocząć się kościelne procedury w tej sprawie. Z tego co wiemy, trwają one dość długo, co najmniej kilka miesięcy. Mamy nadzieję, że uda się je sfinalizować wiosną przyszłego roku. Zdecydowaliśmy, że dniem obchodów ku czci patrona  byłby 11 kwietnia, gdy świętujemy również rocznicę nadania praw miejskich do Staszowa. Myślę, że do tego czasu zapadną już wszystkie niezbędne decyzje, pozwalające ogłosić Jana Pawła II oficjalnym patronem naszego miasta i gminy – mówi Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa. 

Share.

Leave A Reply