Uczniowie klasy I a SP nr 10 w Tarnobrzegu odwiedzili naszą redakcję [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Uczniowie klasy I a SP nr 10 w Tarnobrzegu odwiedzili naszą redakcję [zdjęcia]

0

Wczoraj redakcję „Tygodnika Nadwiślańskiego” odwiedzili uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu. Pierwszaki z ciekawością oglądały sprzęt wykorzystywany przez dziennikarzy w codziennej pracy, chętnie też same wcielały się w rolę reporterów.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca dziennikarza i fotoreportera, z jakich narzędzi korzystają oni zbierając materiały oraz jak wygląda przygotowanie gazety do druku krok po kroku. W pracowni graficznej obserwowały proces komputerowego składu czasopisma. Próbowały również swoich sił w samodzielnym przeprowadzaniu wywiadów oraz w roli operatorów. Ta część wizyty wzbudziła największe zainteresowanie wśród naszych małych gości. Zabawa tak bardzo przypadła pierwszakom do gustu, że nie chciały one wypuścić z rąk mikrofonu, a wychowawczyni, pani Ewa Krupka, musiała obiecać im, że będą mogły kontynuować wcielanie się w rolę reporterów po powrocie do szkoły.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały okolicznościową „jedynkę” TN ze zdjęciem całej klasy. Pamiątką po wizycie w redakcji dla pierwszaków z I a będzie również artykuł, który ukaże się w najbliższym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

 

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.