Uczniowie "Prymasówki" będą mieli zajęcia z obsługi dronów - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Uczniowie “Prymasówki” będą mieli zajęcia z obsługi dronów

0

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Tarnobrzegu, znanego również jako “Prymasówka” już od września będą uczyć się obsługi drona. Porozumienie dotyczące wprowadzenia nauki obsługi i eksploatacji sprzętu podpisane zostało 20 stycznia. 

W zakres zajęć uczniów przystępujących do profilu technik informatyk w Zespole Szkół nr 1 w Tarnobrzegu już od przyszłego roku szkolnego, będzie wchodziła obsługa dronów. Nauka obsługi i eksploatacji bezzałogowych statków powietrznych wpisana została w liczbie trzech godzin tygodniowo.

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek wraz z dyrektorem ZS nr 1 Marcinem Pilarskim i przedstawicielem Lubelskiej Szkoły Dronów – Aviation Consulting, Michałem Ratajczakiem podpisali porozumienie dotyczące wprowadzenia tej innowacji pedagogicznej w ramy programu nauczania.

Cieszy niezmiernie, że będziemy mogli dać młodym ludziom kolejne narzędzie do poszerzania możliwości zawodowych, ale też do rozwijania pasji, czego też nie powinno się bagatelizować. Im więcej narzędzi damy teraz młodzieży, tym więcej możliwości będą mieć w dorosłym życiu – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Zobacz także:
–Tarnobrzeg. Pijany 41-latek driftował na ulicach miasta. Agresor trafił do aresztu
–Znamy wykonawcę obwodnicy Tarnobrzega! [wideo]
–Samochód wpadł w poślizg i wylądował w rowie [zdjęcia]

Lekcje obsługi urządzeń poprowadzą nauczyciele “Prymasówki”, którzy zdobędą uprawnienia instruktorskie w obrębie obsługi dronów do rozpoczęcia roku we wrześniu. Naukę obsługi uwieńczy egzamin wewnętrzny, który poprzedzi egzamin państwowy. Przedstawiciel Lubelskiej Szkoły Dronów – Aviation Consulting, Michał Ratajczak zdradza, że powstał również plan, aby powołać w Tarnobrzegu centrum egzaminacyjne do sprawdzania kompetencji i kwalifikacji z zakresu obsługi technicznej bezzałogowych statków powietrznych.

Fot. UM Tarnobrzeg

1 2 3
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.