Uczniowie sandomierskiego "Ekonomika" na balu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 2 lipca
reklama

Uczniowie sandomierskiego „Ekonomika” na balu [zdjęcia]

0

Bal uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego zakończył tegoroczny sezon studniówkowy w powiecie sandomierskim. Poloneza w Dworze Dwikozy zatańczyło w sobotni wieczór blisko sto par.

Na studniówce bawili się razem z osobami towarzyszącymi uczniowie czterech klas maturalnych: technikum ekonomicznego, logistycznego i informatycznego oraz liceum ogólnokształcącego.

Bal rozpoczęła dyrektor Iwona Korona-Smardz cytatem z wiersza „Noc sierpniowa” Jarosława Iwaszkiewicza: „Takiej drugiej nocy nie będziesz miał, takiego nieba pełnego gwiazd nie będziesz miał. Gwiazdy i planety, stańcie na chwilę, na jedna chwilę, której powiem „trwaj” .

Przed wami wyjątkowy wieczór – bal studniówkowy, wyjątkowy i niepowtarzalny, może jedyny bal w waszym życiu; bal, który może być najpiękniejszym wspomnieniem waszej młodości. Korzystając z tej chwili, którą dał nam los, że jesteśmy tutaj w takim gronie, przeżyjmy ją pięknie i radośnie, ale jednocześnie mądrze i odpowiedzialnie – mówiła do młodych ludzi Iwona Korona-Smardz.

Do życzeń – wspaniałego balu, a później celujących wyników na egzaminie dojrzałości i dobrych wyborów życiowych – dołączył się starosta Marcin Piwnik.

Piękne są dni, których jeszcze nie znamy. Życzę wam, żeby było dużo takich dni w waszym życiu – zwrócił się do bohaterów wieczoru starosta.

Po słowach z „Pana Tadeusza” rozpoczął się polonez. Razem z młodzieżą tańczyli nauczyciele. Do tańca zaproszony został również starosta i były dyrektor szkoły Sławomir Mazurek .

Szampański bal trwał do rana

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.