Uczniowie tarnobrzeskiego "Kopernika" i niemieckiej szkoły stworzą książkę kucharską - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Uczniowie tarnobrzeskiego “Kopernika” i niemieckiej szkoły stworzą książkę kucharską

0

W ramach wspólnego projektu uczniowie “Kopernika” w Tarnobrzegu wraz młodzieżą ze szkoły w Würsburgu przygotują dwujęzyczną książką kucharską. Znajdą się w niej sposoby na przygotowanie regionalnych potraw. 

Grupy uczniów reprezentujących Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu oraz z niemieckiego Deutschhausgymnasium w Würsburgu pod okiem nauczycieli i zawodowych kucharzy realizują wspólnie projekt “Kuchnia jak życie – podróż do Franonii i na Podkarpacie”, w ramach programu Erasmus+.

Zobacz także:
– Tarnobrzescy wolontariusze WOŚP zebrali do puszek blisko 90 tysięcy złotych [zdjęcia]
– Lipa z Podkarpacia zostanie Drzewem Europy?
– Złapani przed sklepem. W samochodzie marihuana i mefedron

W tym roku wśród wyznaczonych w programie zadań znalazło się stworzenie dwujęzycznej książki kucharskiej, w której opublikowane zostaną przepisy na dania z Podkarpacia, takie jak lasowiacka baba ziemniaczana, proziaki czy bób z pstrągiem. Publikacja polsko–niemieckiej książki kucharskiej przewidziana jest na czerwiec. Projekt w całości finansowany jest ze środków Komisji Europejskiej.

Dzięki programowi wymian międzynarodowych Erasmus+, uczniowie tarnobrzeskiego “Kopernika” od roku 2011 poznają i zgłębiają tajniki innych kultur, języka i poznają uczniów z zagranicznych szkół. Wszystkie spotkania uczniów i praca nad zadaniami odbywa się w formule online.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.