Ukradli alkohol, papierosy i słodycze z sandomierskiej stacji paliw. Policja znalazła ich na cmentarzu - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Ukradli alkohol, papierosy i słodycze z sandomierskiej stacji paliw. Policja znalazła ich na cmentarzu

0

Sandomierski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania dla dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Jest to jedno z cięższych gatunkowo przestępstw, za które kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek 17 czerwca do jednej ze stacji paliw na terenie Sandomierza weszło dwóch mężczyzn, którzy zaczęli zabierać z półek różnego rodzaju produkty spożywcze. Łupem mężczyzn padł alkohol, papierosy i słodycze. Po zakończeniu grabieży opuścili stację, nie płacąc za zabrane produkty.

Zaniepokojona sytuacją ekspedientka zwróciła mężczyznom uwagę a następnie chciała ich zatrzymać. Wtedy jeden z nich złapał ją za rękę, szarpał i zagroził pozbawieniem życia, tylko po to, aby zostać w posiadaniu skradzionych przed momentem towarów.

Widząc całą sytuację przypadkowy świadek chciał udzielić pomocy ekspedientce jednak na jego osobie również skupiła się agresja sprawców.

Po otrzymaniu sygnału o tym zdarzeniu do działania przystąpili sandomierscy policjanci. Mając tylko szczątkowe informacje dotyczące wyglądu a także kierunku, w którym oddalili się agresorzy, po kilku minutach mundurowi zatrzymali na pobliskim cmentarzu podejrzanych mężczyzn.

Policjantom udało się także odzyskać część skradzionego towaru. Zatrzymani w wieku 18 i 35 lat trafili do policyjnego aresztu. Ponadto 35-latek w trakcie dalszych czynności dokonał uszkodzenia radiowozu, a także znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących wobec niego funkcjonariuszy.

Wczoraj mężczyźni doprowadzeni zostali do sądu w Sandomierzu, który po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

źródło KPP w Sandomierzu

Zostaw odpowiedź