Ukraińcy będą poznawać Sandomierz

0

Przedstawiciele  firm turystycznych z Ukrainy gościli w Sandomierzu. Są nim tak zauroczeni, że zapowiedzieli organizowanie wycieczek do nadwiślańskiego miasta. Pierwsza grupa ma przyjechać już w połowie października.

W Sandomierzu przez dwa dni gościło sześcioro przedstawicieli firm turystycznych z Kijowa, Lwowa i Charkowa. Zwiedzali  miasto i poznawali jego zabytki, również podczas wieczornego spaceru z rycerzami szlakiem Henryka Sandomierskiego, próbowali wina z lokalnych winnic i tutejszych serów. Ukraińscy goście przyznali zgodnie, że są pod wrażeniem urody Sandomierza, jego tysiącletniej historii i zabytków oraz atmosfery.

 – Znamy doskonale Małopolskę, Podkarpacie, ale nie znamy Sandomierza. Chcemy, aby to miasto również było doceniane jako  perełka. Już 13 października będziemy u was z turystami. Mamy nadzieję, że będą w takiej samej euforii jak my – powiedziała Teodozyja Mykytka, dyrektorka agencji turystycznej ze Lwowa.

Przyjazd zorganizowany został przez  Polską Organizację Turystyczną. Zwiedzanie Sandomierza odbyło się dzięki wsparciu Lokalnej Organizacji Turystycznej „Partnerstwo Ziemi Sandomierskiej” oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

Share.

Comments are closed.