Reklama
Ul. Strefowa i Siarkowa w Chmielowie zostaną uporządkowane – zapowiada burmistrz Nowej Dęby - Tygodnik Nadwiślański

Ul. Strefowa i Siarkowa w Chmielowie zostaną uporządkowane – zapowiada burmistrz Nowej Dęby

0

Zabłocone ulica Strefowa i Siarkowa w Chmielowie mają zostać uporządkowane, a firmy a za brak dbałości o ład i porządek na ulicach, firmy poniosą konsekwencje – taką zapowiedź dał dziś burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon.

Firma ROBSON z Sandomierza wywozi nadkład z kopalni gliny przy ul. Strażackiej i przewozi go na miejsce budowy farmy fotowoltaicznej (na końcu ul. Strefowej). Niestety, przy tej pracy zlekceważono zasady transportu po drogach publicznych. Samochody ciężarowe z dużymi protektorami wywożą w jedną i drugą stroną ogromne ilości ziemi pomieszanej z gliną. Ponadto nie stosują plandek, aby przez burty nie wypadała ziemi. To powoduje, że na drogę spadają ziemia i glina, które przy roztopach spowodowały na drodze breję. Nie dość, że zanieczyszczona jest droga, to jeszcze breja ta jest rozchlapywana na płoty przy ul. Siarkowej i samochody stojące przy Pilkingtonie. Tę sprawę “Tygodnikowi Nadwiślańskiemu” zgłosili czytelnicy:

Tarnobrzeg/Chmielów. Przy ul. Strefowej samochody toną w błocie [wideo][zdjęcia]

Burmistrz Wiesław Ordon zażądał od prezesów Ceramiki Podkarpackiej i Zakładów Chemicznych „Siarkopol”, dla których sandomierska firma prowadzi transport, wprowadzenia wobec niej takich obostrzeń , które pozwolą spokojnie korzystać z dróg gminnych. Prezes Ceramiki Podkarpackiej zadeklarował wprowadzenie myjek na wyjeździe z zakładu, podobnie ma być przy wyjeździe z terenu Zakładów Chemicznych ”Siarkopol”. Ponadto prezes drugiej z wymienionych spółek złożył burmistrzowi deklarację, że w sobotę firma transportowa rozpocznie mycie drogi i płotów.

Te informacje zostały przekazane przez burmistrza zarówno sołtysowi Chmielowa Janowi Kotulskiemu, jak też radnym Tomaszowi Dryce i Stanisławowi Skiminie, by poinformowali mieszkańców. W sobotnie przedpołudnie burmistrz sprawdził, czy prace na drogach chmielowskich są prowadzone. Niestety, firma transportowa nie podjęła prac porządkowych, o czym poinformowany został prezes Zakładów Chemicznych „Siarkopol”. Wobec tego obaj panowie uzgodnili, że chmielowska jednostka OSP zmyje w sobotę przynajmniej drogę Siarkową wraz z chodnikiem, a koszty tej akcji poniesie “Siarkopol”

Burmistrz podjął także decyzję, że w poniedziałek, 25 stycznia, cofnie zgodę firmom na transport na ich teren, do czasu uprzątnięcia dróg i opracowania sposobu zapobiegania wywozu błota na nie.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.