Ultralekka spacerówka Cybex na pompowanych kołach - kiedy warto ją wybrać? - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Ultralekka spacerówka Cybex na pompowanych kołach – kiedy warto ją wybrać?

0

Cybex Eezy S 2 to niezwykle lekki wózek spacerowy na pompowanych kołach. Mimo, że jest wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania, jego waga wynosi nieco ponad 7 kg. Świetnie nadaje się do miasta, ale sprawdzi się również w podróży ze względu na wielofunkcyjność, którą oferuje.

System podróżny

Wózek Eezy S 2 to model wózka dziecięcego 3w1. Oznacza to, że jego stelaż jest kompatybilny z gondolą, przeznaczoną dla dziecka do 6. miesiąca życia, siedziskiem spacerowym, który sprawdzi się w przypadku dzieci potrafiących już samodzielnie siadać, oraz fotelikiem samochodowym z grupy wagowej 0-13 kg. Maksymalny udźwig siedziska spacerowego wynosi 22 kg, co oznacza, że spacerówka posłuży przez cały okres wózkowania.

Opcja tworzenia systemu podróżnego jest niezwykle przydatna szczególnie przy noworodkach, ponieważ umożliwia w prosty i szybki sposób dostosować produkt do aktualnych potrzeb użytkowników.

Funkcje i wyposażenie

Spacerówka Cybex posiada między innymi regulowany podnóżek oraz oparcie z funkcją odchylania, które umożliwiają ustawienie siedziska w pełnej pozycji leżącej. Jest ona najwygodniejsza dla dziecka do spania podczas spacerów, szczególnie jeśli dopiero co wyrosło ono z wózka głębokiego. Poszczególne elementy są łatwe w obsłudze jedną ręką, co sprawia, że podczas regulowania komponentów sen małego pasażera nie jest zakłócany. Ten sam system szybkiego składania bez użyci siły dotyczy całej konstrukcji. Wobec tego wózek składa się do niewielkich rozmiarów w kilka sekund. Takie rozwiązanie zdecydowanie usprawnia podróżowanie ze spacerówką, a także ułatwia jej przechowywanie. Po złożeniu uzyskuje bowiem wymiary: 59 x 45 x 35 cm.

Ponadto wózek spacerowy Cybex Eezy S 2 posiada budkę przeciwsłoneczną pokrytą filtrem UPF50+w rozmiarze XXL, która osłoni dziecko nie tylko przed niepożądanym działaniem promieni słonecznych, lecz także przed wiatrem, deszczem i śniegiem. Został wyposażony w poprzeczny pałąk będący idealnym oparciem dla rąk i nóg dziecka. Element ten wraz z pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa zapewni jednocześnie bezpieczne spacery bez ryzyka, że mały pasażer wyślizgnie się z siedziska.

Model Cybex Eezy S ma tapicerkę wykonaną z wysokiej jakości materiałów, które nie niszczą się w pralce. Takie rozwiązanie zdecydowanie wpływa na komfort użytkowania produktu.

Do miasta czy w teren?

Wózek spacerowy Cybex Eezy to superlekki produkt wyposażony w pompowane koła. Posiada amortyzację wszystkich kół, dzięki czemu zapewnia dziecku oraz rodzicom płynną jazdę nawet po nierównej nawierzchni. Ze względu na małą średnicę zarówno przednich, jak i tylnych kół oraz lekki, aluminiowy stelaż, lepiej sprawdzi się podczas spacerów po mieście. Wyróżniające go właściwości mogłyby bowiem okazać się nieprzydatne w bardziej wymagającym terenie, a niekiedy nawet być przyczyną jego niestabilności i wywracania się.

Model został wyposażony w intuicyjny w obsłudze hamulec nożny oraz opcję blokady kół do jazdy na wprost. Pełna rączka dodatkowo ułatwi manewrowanie spacerówką. Szerokość konstrukcji wynosi jedynie 45 cm, zatem nie powinno być problemu z przejściem z wózkiem przez wąskie drzwi. Co więcej, wózek posiada otwarty kosz, który przyda się na niezbędne podczas spacerów akcesoria dziecięce. Pomieści też okazjonalne zakupy.

Pompowane koła – zalety i wady

Spacerówka z pompowanymi kołami zapewnia świetną amortyzację, dzięki czemu sprawdza się w przypadku różnych nawierzchni i bez względu na warunki pogodowe. Wadę stanowi zazwyczaj waga (są dość ciężkie), jednak w przypadku Cybex Eezy S 2 nie wpływa to na komfort użytkowania wózka, gdyż całość jest niezwykle lekka. Wadą jest również konieczność okresowego pompowania kół oraz ryzyko ewentualnego przebicia dętki podczas użytkowania, co w następstwie wymaga jej załatania lub wymiany.

Wózek spacerowy Eezy S2 to model doskonale przystosowany do jazdy po mieście, a jednocześnie wyposażony w solidne koła pompowane, cieszące się największą popularnością w przypadku wózków wielofunkcyjnych. Ponadto model posiada wiele dodatkowych funkcji i nowoczesnych rozwiązań, które usprawniają i ułatwiają obsługę spacerówki, a zatem podnoszą komfort użytkowania jej nie tylko przez dziecko, lecz także przez rodziców.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Zostaw odpowiedź