reklama
reklama
Umowa podpisana. Remont ulic Mickiewicza i Koseły w Sandomierzu lada dzień - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Umowa podpisana. Remont ulic Mickiewicza i Koseły w Sandomierzu lada dzień

0

W najbliższym czasie rozpocznie się przebudowa dwóch głównych dróg w centrum Sandomierza – ulicy Koseły i części Mickiewicza. Dzisiaj (w czwartek, 18 sierpnia), w obecności posłanki Agaty Wojtyszek, włodarzy miasta i powiatu oraz radnych, została podpisana umowa na realizację inwestycji.

Obie drogi są w zarządzie powiatu. Półkilometrowa ulica Koseły zostanie zmodernizowana w całości. Jezdnia zyska nową nawierzchnię, przebudowane zostaną chodniki, parkingi i zatoki autobusowe. – Powstanie tam również ścieżka rowerowa. Przybędzie 35 miejsc parkingowych. To ważne, ponieważ – jak wiemy – w centrum Sandomierza ich brakuje – podkreślił starosta Marcin Piwnik.

Nowe miejsca parkingowe powstaną w sąsiedztwie stadionu i budynku prokuratury.

Agnieszka Frańczak-Szczepanek, radna miejska, mieszkająca w rejonie ulicy Koseły potwierdziła, że jest to ważna i wyczekiwana przez sandomierzan inwestycja.  – Ta ulica od lat wymagała remontu. Jest w złym stanie. Chodniki są nierówne. Mieszkańcy nie mają gdzie parkować – zaznaczyła radna.

Przy ulicy Mickiewicza, na odcinku 814 metrów, od Koseły do Podwala, wybudowana zostanie ścieżka rowerowa.

Prace przy głównej arterii miasta rozpoczną się najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu. Jak poinformował Zdzisław Lis, właściciel firmy Star, Budowa, Inwestycje z Tychowa Starego, która będzie realizować oba zadania, w trakcie robót na ulicy Mickiewicza nie powinno być większych utrudnień, będą jedynie lokalne wyłączenia jednego pasa ruchu. – Natomiast przy ulicy Koseły wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z objazdami. Firma dołoży wszelkich starań, aby prace przebiegały bardzo sprawnie. Postaramy się prowadzić je tak, żeby nie utrudniać życia mieszkańcom – zapowiedział Zdzisław Lis.

Inwestycja będzie kosztować prawie 5 milionów złotych. Koszty w 95 procentach pokryją pieniądze pozyskane przez powiat z programu Polski Ład.

To program skierowany do samorządów. Dzięki niemu realizowane są inwestycje, które służą ludziom. Powiat sandomierski postawił na drogi. Cieszę się, że te dwie ważne, strategiczne ulice w Sandomierzu zostaną wyremontowane – powiedziała posłanka Agata Wojtyszek.

Pozostałe środki na inwestycje przekażą po połowie samorządy miejski i powiatowy. Prace mają być wykonanego do końca sierpnia przyszłego roku.

 

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.