Uroczysta inauguracja roku akademickiego w Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

Uroczysta inauguracja roku akademickiego w Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu [zdjęcia]

3
1 z 11

W podniosłej atmosferze władze Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu powitały w swoich progach nowych studentów. Uroczystość inauguracji roku akademickiego uświetniła obecność zaproszonych gości. W związku z obchodzoną w tym roku 20. rocznicą działalności uczelni nie zabrakło podsumowania minionych lat.

Na auli Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu w środę, 6 października po raz 21. uczelnia zainaugurowała nowy rok akademicki, przyjmując w swoje progi około 500 nowych studentów. Wydarzenie otworzyła dr hab. Anna Szylar, rektor PUZ, witając wszystkich przybyłych gości, a następnie opowiadając o działalności placówki na przestrzeni minionych lat.

1 czerwca tego roku minęło 20 lat od powołania w Tarnobrzegu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Zaczynaliśmy od dwóch kierunków studiów licencjackich, po kilku latach utworzony został trzeci, a w drugiej dekadzie zaczęliśmy otwierać kolejne kierunki, co wynikało z potrzeb rozwojowych kraju i regionu. Z czasem pozostały tylko te kierunki studiów, których istnienie uwarunkowały prawa rynku pracy – mówiła rektor do zgromadzonych w auli gości.

Zobacz także: 
– W tarnobrzeskiej “Prymasówce” odbyły się targi pracy i edukacji oraz dni otwarte szkoły [zdjęcia]

Aktualnie uczelnia kształci studentów na 9 kierunkach o profilu praktycznym. Są to studia I stopnia i II stopnia oraz jednolite 5-letnie studia magisterskie.

Dr hab. Anna Szylar poinformowała, że od przyszłego roku startuje rekrutacja na nowy kierunek studiów w PUZ. – W ostatnich latach tradycją się stało, że w każdym roku akademickim otwieramy przynajmniej jeden nowy kierunek studiów. Dwa lata temu była to psychologia, w kolejnym roku bezpieczeństwo wewnętrzne, studia I stopnia. Od tego roku oferujemy pracownikom służby zdrowia studia licencjackie na pielęgniarskie przeznaczone dla osób, które ukończyły 5-letnie liceum medyczne, bądź 2-2,5 letnie szkoły pomaturalne. Jest mi niezmiernie milo poinformować państwa, że 27 września otrzymaliśmy pozwolenie na utworzenie studiów I stopnia o profilu praktycznym na kierunku ratownictwo medyczne – mówiła rektor uczelni.

Po przemowie dr hab. Anny Szylar, nastąpiło uroczyste ślubowanie nowych studentów wraz z wręczeniem indeksów oraz uhonorowanie najlepszych prac dyplomowych absolwentów uczelni. Specjalne podziękowania za współpracę otrzymał były dyrektora tarnobrzeskiej lecznicy Wiktor Stasiak.

Nowych studentów powitała Przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego, Martyna Araszkiewicz.

Zobacz galerię – 116 zdjęć

1 z 11
Udostępnij

3 komentarze

  1. Szkoda tylko tylko , że pracy dla pielegniarek w TBG nie ma i nie zanosi siię,żeby się coś zmieniło