---
Uroczyste rozpoczęcie kolejnego roku edukacji w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Uroczyste rozpoczęcie kolejnego roku edukacji w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu [zdjęcia]

0
1 z 11

1 września nierozerwalnie kojarzy się z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Dla młodszych to także szczególna data pod innym względem – tego dnia rozpoczynają kolejny rok nauki. Dziś także w tarnobrzeskich placówkach dzieci pojawiły się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. 

Na szczęście pandemia koronawirusa nie przeszkodziła w rozpoczęciu edukacji stacjonarnej. Do placówek trafiły środki ochrony sanitarnej i uczniowie będą mogli zasiadać w szkolnych ławkach.

Nie ma optymizmu, choć jest nadzieja. Realnie liczę się z tym, że inna forma edukacji, niż stacjonarna niewątpliwie nas czeka. Jesteśmy społeczeństwem bardzo nisko wyszczepionym, szczególnie w naszym województwie. Liczę na to, że nauka w trybie stacjonarnym będzie się odbywać jak najdłużej i trochę się do tej szkoły przyzwyczaimy, zwłaszcza te dzieci, które po raz pierwszy pojawią się w szkolnych ławkach – tłumaczy dyrektor SP 10 Paweł Paradowski.  – Musimy zwrócić uwagę na to, co działo się w ostatnim czasie, że nie było dzieci w szkole i wracają z traumą. Trzeba będzie otoczyć je odpowiednim wsparciem i opieką. Mamy już takie potrzeby zdiagnozowane.

Szkoła Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu jest największą w mieście. Uczęszcza do niej ponad 800 uczniów i uczennic. W samych pierwszych swoją przygodę z edukacją rozpoczęło dziś około 100 dzieci.

1 z 11
Udostępnij

Zostaw odpowiedź