Urządzasz loft? Przyda Ci się szafka RTV, stół i komoda industrialna. - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Urządzasz loft? Przyda Ci się szafka RTV, stół i komoda industrialna.

0

Od czasu, gdy styl loftowy stał się popularny, minęło już kilka dobrych lat. Pomimo tego, wciąż nie wychodzi z mody. Dlatego producenci, odpowiadając na te potrzeby, tworzą coraz piękniejsze meble, które idealnie uzupełniają wnętrza urządzone w tym klimacie. Szukasz szafki RTV w stylu loft? A może stołu czy komody industrialnej? Te meble na pewno przypadną Ci do gustu!

Szafka RTV i stół loft, komoda industrialna

Nowe rozwiązania pojawiają się w momencie, kiedy upadają stare. Nie inaczej było z powstaniem tego stylu urządzania wnętrz. Kiedy w latach 50 XX wieku, w wyniku krachu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych, opustoszały magazyny i lokale handlowe i przemysłowe w wielkich miastach, takich, jak Nowy Jork, wówczas szukano pomysłów na ich zagospodarowanie. W wyniku recesji, czynsze za te lokale były bardzo niskie, za to ich przestrzeń, doceniana była szczególnie przez artystów. Początkowo tworzyli oni tam swoje pracownie, a potem zaczęli w nich mieszkać. Tak zrodziło się styl, który dziś jest uwielbiany przez dużą grupę ludzi na całym świecie.

Charakterystyka stylu loft

Styl loftowy przejawia się we wszystkich elementach wnętrz. Począwszy od ceglanych ścian i drewnianych lub betonowych podłóg, po meble wykonane z surowego metalu, drewna i szkła. Dominują w nim mocne, męski kolory jak czerwień, czarny i szary, przełamywane różnymi odcieniami drewna i zieloną roślinnością. Obecnie na rynku można spotkać wiele różnych mebli, które nawiązują do takiej stylistyki i idealnie wpisują się we wnętrza, urządzone w tym klimacie. W loftowych wnętrzach często panuje też minimalizm. Jednak istnieją takie meble, które prawie zawsze są do nich poszukiwane. Na przykład szafka RTV industrialna, stół loft, czy industrialna komoda.

Szafka RTV industrialna

Do podstawowego wyposażenia salonów, urządzonych w loftach należy szafka RTV loft, na której można postawić telewizor. Wnętrza loftowe to zwykle duże otwarte przestrzenie z małą ilością pomieszczeń. Dlatego wiele osób nie może powiesić telewizora na ścianie. Z kolei ci, którzy mogą to zrobić, nie rezygnują z takiej szafki RTV. To mebel, który wykorzystują wówczas do postawienia sprzętu audio, dekoracji i wszystkiego, co chcą mieć w pobliżu. Zresztą, w takich wnętrzach meble przydają się do przechowywania wielu przedmiotów, których nie można ukryć w innych pomieszczeniach, jak chociażby w garderobie. Dlatego z pomocą przychodzą także komody.

Komoda industrialna

Jeśli dysponujesz loftem lub urządzasz mieszkanie w tym stylu, to w swojej przestrzeni powinieneś postawić taki mebel — komoda industrialna przyda się do przechowywania drobnej garderoby, dokumentów, albo innych przedmiotów, których nie chcesz trzymać na widoku. Elegancko wykończona komoda może stanąć zarówno na powierzchni salonu, jak i sypialni czy przedpokoju. Wybierając taką komodę, pamiętaj, że charakteryzuje ją drewno i metalowe nogi. Właśnie takie materiały w dużej mierze decydują o loftowym stylu.

Stół loft

Typowa loftowa przestrzeń w poprzemysłowych lokalach ma zwykle dużą, niepodzieloną powierzchnię. Dlatego na kilkudziesięciu metrach tworzy się wielofunkcyjne wnętrza. Tym samym nie ma przeszkód, aby stół loft stanął w salonie. Zwłaszcza jeśli jest to salon połączony z kuchnią i jadalnią. Sposób użycia pomieszczenia należy do Ciebie. Podobnie jak sprawa wybory mebli. Odwiedź meblini.pl — internetowy sklep z meblami w stylu loft i znajdź produkty, które będą idealnie pasować do Twojego wnętrza. Znajdziesz tam szafki pod telewizor, komody, stoły i wiele więcej.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.