Uszczupliła Skarb Państwa na prawie 100 tys. zł!

0
Showing 1 of 3

43-letnia mieszkanka powiatu staszowskiego przewoziła w swoim pojeździe papierosy bez polskich znaków akcyzy. W trakcie przeszukania samochodów, garażu i posesji należących do zatrzymanej funkcjonariusze zabezpieczyli 4158 paczek „lewych” papierosów i 12 butelek z zawartością najprawdopodobniej nielegalnego spirytusu.

Od jakiegoś czasu funkcjonariusze przyglądali się działalności kobiety. Policjanci mieli bowiem podejrzenia, że kobieta może sprzedawać papierosy, bez polskich banderoli. Na terenie Rakowa 43-latka pojawiła się ponownie w ostatni wtorek. Kryminalni postanowili dokładnie sprawdzić jej samochód. Kobieta w osobowym renaulcie miała 254 paczki papierosów, bez polskich znaków akcyzowych oraz 5 butelek, wypełnionych najprawdopodobniej alkoholem niewiadomego pochodzenia. Po nitce do kłębka, funkcjonariusze dotarli na teren powiatu staszowskiego. Tam  sprawdzili drugie auto, użytkowane przez 43-latkę, dwa mieszkania oraz garaż. Wynik przeszukania był okazały – łącznie mundurowi zabezpieczyli 4158 paczek nielegalnych papierosów i 12 butelek, wypełnionych najprawdopodobniej „lewym” alkoholem. Kobieta została zatrzymana.

Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie ustalili, że 43-latka taką ilością nielegalnych wyrobów mogła spowodować 96 353 złote uszczuplenia wpływów do Skarbu Państwa. Jej czyny oceni teraz sąd. Kobiecie grozi bardzo wysoka grzywna i nawet 3 lata więzienia.

Fot. Policja

Showing 1 of 3
Share.

Comments are closed.