Pow. staszowski i sandomierski. Uszkodzone dachy, powalone drzewa – wichura nie odpuszcza [AKTUALIZACJA] [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 2 lipca
reklama

Pow. staszowski i sandomierski. Uszkodzone dachy, powalone drzewa – wichura nie odpuszcza [AKTUALIZACJA] [zdjęcia]

0
1 z 7

Szalejące w całej Polsce wichury nie ominęły naszego regionu. Straż pożarna w ciągu ostatnich godzin interweniowała wiele razy. Strażacy zabezpieczali uszkodzone budynki mieszkalne, usuwali powalone drzewa i konary.   

Staszowscy strażacy odnotowali dziś 19 zdarzeń, w tym 4 uszkodzone dachy – 2 w Osieku, 1 w Staszowie i 1 w Maśniku gm. Osiek, 12 zdarzeń z powalonymi drzewami i 2 pożary spowodowane uszkodzeniem linii energetycznych – pożar nieużytków we wsi Niedziałki gm. Rytwiany i pożar poszycia leśnego w Staszowie. Jednostki straży pożarnej z terenu powiatu staszowskiego wyjeżdżały między innymi do Korytnicy (gm. Szydłów), gdzie drogę powiatową zablokowało powalone drzewo. Druhowie usuwali oberwane przez silny wiatr konary w Bukowej (gm. Osiek) i Buczynie (gm. Bogoria).

Zobacz także:
Zniszczony dach przy pl. B. Głowackiego w Tarnobrzegu. Na miejscu pracują strażacy [zdjęcia]

Państwowa Straż Pożarna w Sandomierzu tylko od godz. 8 do 11 otrzymała już 9 zgłoszeń. 5 z nich dotyczyło oberwanych konarów drzew, m.in. w Sandomierzu i Górkach Klimontowskich. 2 zgłoszenia dotyczyły naderwanych arkuszy blachy pokrycia dachowego, które stwarzały potencjalne zagrożenie i wymagały zabezpieczenia.

Fot. PSP Staszów

1 z 7

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.