W Baranowie Sandomierskim otwarto Muzeum Teatru Polskiego Radia [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 7 grudnia
ogłoszenie
reklama

W Baranowie Sandomierskim otwarto Muzeum Teatru Polskiego Radia [zdjęcia]

0
1 z 12

W Baranowie Sandomierskim otwarto dziś, 18 października, wyjątkowa placówkę – Muzeum Słów i Głosów, czyli Muzeum Teatru Polskiego Radia. Na uroczystość przybyła cała plejada gwiazd, z Magdaleną Zawadzką, Emilią Krakowską, Piotrem Fronczewskim, Krzysztofem Wakulińskim, Andrzejem Mastalerzem, Markiem Barbasiewiczem i Stanisławem Brudnym na czele.

– Czuję się jakbym śnił. To najpiękniejszy dzień mojego życia – stwierdził Janusz Kukuła, legendarny dyrektor Teatru Polskiego Radia. Podczas uroczystości w Baranowie Sandomierskim został odznaczony przez doradcę Prezydenta RP Tadeusza Deszkiewicza, najwyższym, złotym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Podczas imprezy, prowadzonej przez aktorów Andrzeja Ferenca i Ewelinę Bator, na scenie wystąpili Joanna Rawik, Magdalena Zawadzka, Piotr Fronczewski, Emilia Krakowska, Krzysztof Gosztyła, Ewa Prus, Krzysztof Szczepaniak i Zuzanna Saporznikow.

Jak podkreślił Janusz Kukuła, Muzeum Teatru Polskiego Radia, jedyna taka placówka na świecie, ma być „żywym organizmem”. Dyrektor zapowiedział też, że od 2022 roku, w Baranowie Sandomierskiem odbywać się będzie Festiwal Sztuki Radiowej.

– Chciałbym bardzo podziękować dyrektorowi Januszowi Kukule, że uwierzył w nas i zaufał. Podobnie za to zaufanie chciałbym podziękować burmistrzowi Baranowa Sandomierskiego Markowi Mazurowi. Dzięki temu, mogliśmy zrealizować nasz pomysł na stworzenie tego wyjątkowego muzeum – stwierdził Wojciech Ramus, prezes fundacji Teatr Wyobraźni, pomysłodawca założenia placówki i dyrektor muzeum w Baranowie Sandomierskim.

– Wierzę, że ta instytucja będzie się rozwijać, promieniować na naszą gminę i na cała Polskę. To jedyne takie muzeum na świecie i towarzyszy mu piękna idea. Jest nam bardzo miło, że powstało właśnie u nas, w Baranowie Sandomierskim – stwierdził burmistrz Marek Mazur. – Mam nadzieję, że będziemy was tu często gościć i zawsze będziecie się u nas dobrze czuli – powiedział też, zwracając się do uczestników uroczystości. Więcej w najbliższym, papierowym wydaniu „TN”

1 z 12

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.