W Baranowie Sandomierskim podzielą się najcenniejszym z darów - Tygodnik Nadwiślański

W Baranowie Sandomierskim podzielą się najcenniejszym z darów

3

Już w najbliższą niedzielę, 16 maja, w Baranowie Sandomierskim odbędzie się piąta edycja akcji Majowa Kropla Życia organizowanej przez Waldemara Stępnia – miejskiego radnego i motocyklistę. Współorganizatorem akcji jest Klub Motocyklowy „Dark Hoods Polska WG”, zaś patronat nad wszystkim objął burmistrz Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur. Patronat medialny sprawuje „Tygodnik Nadwiślański”.

– W haśle „krew darem życia” nie ma żadnej przesady. Jej nie można kupić, ciągle jej brakuje, a jest bardzo potrzebna, bo rzeczywiście ratuje życie. Dlatego już piąty raz spotkamy się w Baranowie Sandomierskim i będziemy oddawać krew. Oczywiście, cała akcja przeprowadzona zostanie zgodnie z rygorami sanitarnymi i obowiązującymi obostrzeniami – mówi Waldemar Stępień.

„Majowa Kropla Życia” cieszy się wielkim uznaniem wśród motocyklistów. Na imprezę do Baranowa Sandomierskiego przyjeżdżają miłośnicy motorów nie tylko z powiatu tarnobrzeskiego. Regularnie uczestniczą w niej goście z województwa świętokrzyskiego, z dalszych rejonów Podkarpacia, a także z woj. lubelskiego i małopolskiego. Z roku na rok jest ich więcej i oddają w trakcie akcji więcej krwi.

– W 2020 roku, mimo pandemii i utrudnień, krew oddały 44 osoby, a chętnych było dużo więcej. Zebraliśmy około 20 litrów krwi. To nasz dotychczasowy rekord. Chciałbym, żeby udało się nam go w tym roku pobić – mówi W. Stępień.

Dla uczestników akcji przewidziano różne atrakcje. Motocykliści będą mogli zmierzyć się w specjalnym konkursie, zaś każdy z krwiodawców będzie uczestniczyć w loterii fantowej.

Podczas imprezy w Baranowie Sandomierskim będzie również prowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie Amelki, 10-letniej dziewczynki z Tarnobrzega cierpiącej na immunologiczne zapalenie mózgu. Organizatorzy chcą w ten sposób wspomóc akcję pomocy dla dziewczynki prowadzoną przez fundację „Siępomaga.pl”

fot. materiały organizatorów akcji

Udostępnij

3 komentarze

  1. “Klub Motocyklowy „Dark Hoods Polska WG”
    Kto w Tarnobrzegu wymyśla te dziwne nazwy? Ciemne kaptury Polska WG. A co to WG?

  2. ostrożnie na

    Hej, chłopaki, nie za blisko siebie stoicie? Półtora meterka jeszcze jest wymagane. Tylko patrzeć jak niebawem wróci czwarta fala zakażeń. Jeszcze nie jest bezpiecznie.