W Baranowie Sandomierskim powstanie Uniwersytet Samorządności

0

MGOK w Baranowie Sandomierskim stanie się siedzibą Uniwersytetu Samorządności. Zakończył się remont sali, wkrótce startują zajęcia i wystawy.

Uniwersytet Samorządności to nowa inicjatywa Samorządu Województwa Podkarpackiego uzupełniająca Podkarpacki Program Odnowy Wsi na lata 2017-2020, która ma wspierać ideę społeczeństwa obywatelskiego na obszarach wiejskich. Program zakłada powstanie przynajmniej jednej takiej placówki w każdym powiecie na terenie Podkarpacia. Baranów Sandomierski wygrał ogłoszony konkurs i znalazł się w gronie 16 gmin, które otrzymały dofinansowanie na stworzenie warunków do realizowania inicjatyw edukacyjnych: szkoleń, zajęć, kursów, warsztatów mających na celu podniesienie świadomości mieszkańców w zakresie samorządności i aktywności społecznej.

Koncepcja Uniwersytetu Samorządności realizowana jest dwuetapowo. I etap – inwestycyjny realizowany w tym roku, związany jest z przygotowaniem niezbędnej infrastruktury, po to by w 2020 r. w ramach II etapu przeprowadzić zakładane formy edukacyjne tj. warsztaty, szkolenia itp.

Dzięki środkom pozyskanym z budżetu Województwa Podkarpackiego, w ramach zadania pn.: „Remont i wyposażenie sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim celem stworzenia warunków umożliwiających przeprowadzenie inicjatyw edukacyjnych”, wyremontowano i doposażono salę kameralną w MGOK-u. Zadanie polegało na pomalowaniu ścian i sufitu,  demontażu regipsów z istniejących filarów, wymianie oświetlenia, zakupie i montażu rolet okiennych, kaloryferów, listwy wystawienniczej do ekspozycji zdjęć, plakatów, obrazów oraz zakupie niezbędnego sprzętu nagłaśniającego.

Sala jest już gotowa, została oddana do użytku końcem listopada. W nowym roku ruszy cykl spotkań i warsztatów dotyczących funkcjonowania samorządu, a także wystawy związane z działalnością powiatu i gminy.

Share.

Comments are closed.