W centrum Stalowej Woli powstanie nowoczesny biurowiec [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

W centrum Stalowej Woli powstanie nowoczesny biurowiec [zdjęcia]

1

Spółka Operator ARP otrzymała pozwolenie na budowę nowoczesnego budynku w rejonie ulic Okulickiego i Floriańskiej w Stalowej Woli. Ma tam stanąć pierwszy, innowacyjny biurowiec Programu Fabryka. Niedawno ruszyły działania zmierzające do wyłonienia wykonawcy inwestycji.

Projekt biurowca opracowany został przez krakowską pracownię URBA Architects. Zgodnie z nim obiekt o trzech kondygnacjach połączy funkcje handlowo-usługowe i biurowe. Architekci wskazują, że źródłem inspiracji do stworzenia koncepcji była architektura okresu międzywojennego, w którym powstał Centralny Okręg Przemysłowy.

Budynek, zgodnie ze wskazaniami stalowowolskiego samorządu, ma powstać na jednym z atrakcyjniejszych komunikacyjnie terenów w sąsiedztwie zielonego skweru. Elementem go wyróżniającym ma być położone centralnie patio, obsadzone drzewami wewnątrz budynku.

Zobacz także: 
– Ponad 31 mln zł dla Stalowej Woli z Polskiego Ładu. Dofinansowania trafiły także do gmin

Inwestycja przewiduje budowę 133 miejsc parkingowych w garażu podziemnym i na powierzchni, a także… stację do ładowania pojazdów elektrycznych. Biurowiec Ubi Ferro o powierzchni 5 tys. metrów kw. postawnie w ramach Programu Fabryka, a jego przestrzenie zgodnie z założeniem mają stanowić siedziby większych i mniejszych firm.

Zarząd Operatora ARP wskazuje, że w związku z dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców, chce rozpocząć budowę jak najszybciej. – Planujemy rozpoczęcie prac budowlanych w drugiej połowie tego roku, a zakończenie budowy i przekazanie jej najemcom, w pierwszej połowie 2023 r. Harmonogram na ten moment nie jest zagrożony i wierzę, że dzięki aktywnej pomocy miasta jesteśmy w stanie dotrzymać tych terminów – podkreśla Mariusz Domeradzki, prezes Operator ARP sp. z o.o.

Poza Stalową Wolą, program jest realizowany także w Elblągu i we Włocławku.

Udostępnij

Jeden komentarz

  1. Tylko o krawaciarzach myślą i lalkach Barbie,po urzędach pochowanych,a kiedy o klasie robotniczej ktoś pomyśli? Robotnicy nie mają gdzie zejść na przerwę. Nie mają zadaszenia, pod które warto się schować w razie deszczu. Nie mają gdzie usiąść i spożyć posiłku. Może w Polsce o takich ludziach się pomyśli co?