reklama
W Ciszycy w gminie Koprzywnica znów popłynęły wianki [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

W Ciszycy w gminie Koprzywnica znów popłynęły wianki [zdjęcia]

0
1 z 13

W upalną niedzielę mieszkańcy gminy Koprzywnica spotkali się w Ciszycy, by wspólnie puścić wianki nad Wisłą. To święto, jak zapowiedziała radna i jednocześnie sołtys Ciszycy Anna Maria Dziubek, zapisało się już na stałe w kalendarz gminnych uroczystości.

Wydarzenie rozpoczęło się barwnym korowodem, który wyruszył z placu pod remizą OSP na tamę nad Wisłą.

Wcześniej, w południe, 7 drużyn strażackich zmagało się w Miejsko-Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Jednogłośnie zwyciężyła drużyna z Gnieszowic.

Nad Wisłą burmistrz Aleksandra Klubińska i radna Anna Maria Dziubek weszły na pokład łódki prowadzonej przez druhów z OSP Ciszyca, natomiast mieszkańcy gminy na prom.  Gdy wypłynęli na wodę, by tradycji stało się zadość, wszyscy rzucili wianki w nurt Wisły.

– Życzymy państwu dobrej zabawy, ale tutaj w Ciszycy nie może być inaczej. Tu zawsze jest dobra zabawa. Dziękujemy mieszkańcom, którzy włączyli się w organizację – mówiła burmistrz Aleksandra Klubińska.

Zwieńczeniem wydarzenia były występy najmłodszych, dmuchańce dla dzieci oraz biesiadowanie na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciszycy.

Wianki w Ciszycy – 64 zdjęcia

1 z 13

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.