reklama
reklama
W drodze do Częstochowy Ziemi Sandomierskiej [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

W drodze do Częstochowy Ziemi Sandomierskiej [zdjęcia]

0

Ponad sto osób uczestniczy dzisiaj (w środę, 7 września) w XIX Pieszej Pielgrzymce z Sandomierza do Sulisławic. Jutro w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej odbędą się uroczystości odpustowe.  

Pielgrzymkę rozpoczęła msza św. w bazylice katedralnej, której przewodniczył ks. Wojciech Kania, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu. Eucharystię koncelebrowali kapłani z miejscowych parafii, którzy razem z pątnikami wyruszyli później do Sulisławic.

Wśród zmierzających do tamtejszego sanktuarium jest wiele rodzin i młodych ludzi, są również klerycy i siostry zakonne. Nad ich bezpieczeństwem czuwa grupa porządkowych oraz zespół medyczny. Śpiew prowadzi sandomierska grupa muzyczna.

Trasa liczy około 30 kilometrów. Pątnicy dotrą do Sulisławic w godzinach popołudniowych. O 18 w sanktuarium zostanie odprawiona msza św., której będzie przewodniczyć biskup Krzysztof Nitkiewicz. Później odbędzie się procesja różańcowa i Apel Maryjny.

W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Pątnicy przybywają wtedy licznie do Częstochowy Ziemi Sandomierskiej, aby modlić przy obrazie słynącym łaskami. Uroczysta suma odpustowa, w czasie której odbędzie się poświęcenie ziarna i innych owoców ziemi, zostanie odprawiona o godzinie 12.30.

Fot. ks. Grzegorz Słodkowski – Diecezja Sandomierska

 

Zostaw odpowiedź