W Gorzycach oddali do użytku bardzo potrzebną drogę [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

W Gorzycach oddali do użytku bardzo potrzebną drogę [zdjęcia]

0
1 z 4

Kosztem przeszło 11 mln zł przebudowano na terenie gminy Gorzyce 4 km dróg i towarzyszącej im infrastruktury – chodników, ścieżek rowerowych, itd. Największą z tego typu inwestycji jest połączenie osiedla Przybyłów w Gorzycach z drogą krajową nr 77.

Realizacja robót drogowych obejmujących cała gminę, była możliwa dzięki programowi Polski Ład i Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg. Gorzyce pozyskały z nich 7 mln zł.

Największym zadaniem, kosztującym aż 10 mln zł, jest budowa mającej przeszło 1,3 km, szerokiej na 6 m drogi, z chodnikami i ścieżkami rowerowymi po obu stronach. Łączy ona Przybyłów, osiedle Gorzyc, z drogą krajową DK 77. Pierwszy etap, od osiedla do kanału przy ul. Zakole, uroczyście otwarto w piątek, 18 listopada. Realizacja drugiego odcinka, od ul. J. Tuwima do DK 77, ma zakończyć się przed końcem roku.

Wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy nie krył zadowolenia z budowy nowej drogi.

 – Droga jest w bardzo wysokim standardzie, powstała też potężna stacja do przerzutu wod opadowych. To wpłynie bardzo korzystnie na bezpieczeństwo mieszkańców – stwierdził gminny włodarz.

Pod wrażeniem nowego odcinka drogi był również wiceminister Rafał Weber, który wspierał starania władz gminy o pozyskanie dofinansowania.

 – Uczestniczę w odbiorach różnych inwestycji drogowych i przyznaję, że nie wszystkie drogi w Polsce są zrobione na takim poziomie jak ta w Gorzycach. Droga to nie tylko jezdnia, to chodniki, infrastruktura towarzysząca, dla pieszych i rowerzystów. Widać, że inwestycja została dobrze zaplanowana i wykonana i będzie służyła mieszkańcom przez następne może nawet kilkadziesiąt lat – stwierdził minister Rafał Weber.

1 z 4

Zostaw odpowiedź