W Gorzycach powstał samorządowy żłobek [zdjęcia][wideo]

0
Showing 1 of 19

W obecności wicemarszałek województwa Ewy Draus uroczyście otwarto samorządowy żłobek w Gorzycach. Była to miła formalność, żłobek, pierwsza tego typu instytucja na terenie gminy, działa od 1 września. Uczęszcza do niego 20 maluchów.

Uruchomienie żłobka to był mój priorytet. Cieszę się, że się to udało. Mam nadzieję, że najmłodsi mieszkańcy naszej gminy szybko zaadaptują się w nowej siedzibie, a ich rodzice będą mogli spokojnie wrócić na rynek pracy – mówi Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Żłobek powstał dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, a także środkom z rządowego programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Maluch +”. W sumie, zewnętrzne dotacje wyniosły ponad 1,36 mln zł. Gmina Gorzyce dołożyła do tego 161 tys złotych i wart 75 tys. zł wkład niefinansowy.

Placówka powstała w zaadaptowanych pomieszczeniach służących wcześniej Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzycach. Została wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia i zabawki.

Mamy interaktywną podłogę w sali zabaw, masę zabawek edukacyjnych, jest też kącik do jedzenia dla dzieci. Nasz żłobek dysponuje dwoma salami – zabaw i odpoczynku. Całość jest klimatyzowana, a część rozwiązań, które zastosowaliśmy, uzgodniliśmy ze służbami sanitarnymi – mówi Katarzyna Juda, dyrektor żłobka.

W gorzyckiej placówce 20 maluchami zajmować się się będą 4 opiekunki i dwie osoby dbające o porządek w żłobku.

Więcej w papierowym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”

Otwarcie żłobka w Gorzycach – 18 zdjęć

Showing 1 of 19
Share.

Leave A Reply