reklama
W Grębowie zaryczą motory - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

W Grębowie zaryczą motory

0

Znakomita impreza szykuje się w Grębowie. W niedzielę, 30 sierpnia, o godz. 14.00, rozpocznie się tu IV Zjazd Starych Motocykli PRL. Organizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Starych Motocykli „Gazela” z Grębowa impreza wyrosła na jedno z najważniejszych moto-wydarzeń w tej części Polski. „Tygodnik Nadwiślański” sprawuje nad zjazdem patronat medialny.

W ub. roku na zlocie starych motocykli w Grębowie zjawiły się tysiące miłośników zabytkowych jednośladów. Motocykli było kilkaset, w tym około 200 zabytkowych. Były wśród nich unikaty na skalę światową. Impreza i jej organizacja zostały bardzo wysoko ocenione zarówno przez uczestników, jak i branżowe media i portale. Tegoroczna edycja Zjazdu Starych Motocykli PRL będzie jednak trudniejsza, bowiem zostanie zorganizowana w czasie pandemii koronawirusa.

– Bierzemy to pod uwagę, mamy zgodę sanepidu. Plac targowy, na którym odbędzie się zlot, jest duży i nie będzie problemu z zachowaniem dystansu. Wszyscy uczestnicy i goście będą musieli mieć maseczki, rozstawimy też kilka punktów dezynfekcji rąk.  Ze względu na sytuację epidemiologiczną zrezygnowaliśmy w tym roku z wesołego miasteczka, ale myślę, że mimo tego nie zabraknie atrakcji – mówi Zbigniew Szewc, prezes Stowarzyszenia Miłośników Starych Motocykli „Gazela”.

Podczas IV Zjazdu Starych Motocykli PRL prezentowane będą nie tylko motocykle. Już dziś wiadomo, że publiczność będzie mogła podziwiać również przynajmniej kilka zabytkowych samochodów. Będą też pokazy zabytkowych traktorów.

– Nie rezygnujemy też z programu artystycznego i imprez towarzyszących. Będą występy kapeli „Jaśki”, prezentacja Koła Łowieckiego „Leśnik”, dynamiczne pokazy służb mundurowych, a także wiele innych atrakcji – zapewnia Z. Szewc.

Mini-galeria zdjęć z ubiegłorocznego zlotu starych motocykli w Grębowie. Fot. Bogdan Myśliwiec

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.