W Lipniku uroczyście otwarto posterunek policji [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 30 czerwca
reklama

W Lipniku uroczyście otwarto posterunek policji [zdjęcia]

0

Po przeszło 10 latach policja wróciła do Lipnika. W piątek uroczyście otwarto posterunek, w którym służbę pełnić będzie ośmioro funkcjonariuszy.

Lokum mundurowych mieści się w istniejącym już uprzednio budynku dawnego przedszkola, który został przebudowany kosztem ponad 2,7 mln zł. W otwarciu posterunku udział wzięli m.in.: komendant wojewódzki policji w Kielcach nadinsp. Jarosław Kaleta, zastępca dyrektora Biura Logistyki KGP insp. Mariusz Żurawski,  wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, posłowie i senatorowie ziemi świętokrzyskiej, a także starosta opatowski Tomasz Staniek i wójt gminy Lipnik Andrzej Grządziel.

Ceremonia rozpoczęła się złożeniem meldunku komendantowi wojewódzkiemu przez dowódcę uroczystości kom. Rafała Wydrzyńskiego. Przybyłych gości powitał następnie komendant powiatowy policji w Opatowie nadkom. Wojciech Szymczak. Chwilę później złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą Polaków poległych za wolność ojczyzny.

Kulminacyjnym momentem wydarzenia było przekazanie kluczy do Posterunku Policji w Lipniku. Z rąk szefa świętokrzyskich policjantów, po złożeniu meldunku o objęciu stanowiska, odebrał je kierownik posterunku asp. Paweł Łasak.

Nową siedzibę stróżów prawa poświęcił ks. Ryszard Sałek, proboszcz parafii w Goźlicach.

Powierzchnia użytkowa budynku przekracza 190 mkw. Znajduje się w nim część wejściowa z pokojem przyjęć interesantów i sanitariatem. W kolejnej części budynku rozmieszczone są pokoje biurowe, magazyn, szatnie, węzeł sanitarno-higieniczny, pokój socjalny, pomieszczenie porządkowe i serwerownia.

Fot. arch. UG

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.