W Mielcu powstanie wieża widokowa z figurą Matki Bożej? - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 7 grudnia
ogłoszenie
reklama

W Mielcu powstanie wieża widokowa z figurą Matki Bożej?

0

Radni Prawa i Sprawiedliwości proponują by wzniesienie obok centrum Mielca wieńczyła wieża widokowa z figurą Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Inicjatywa ta ma już kilka lat. Gdy ruszała budowa Parku Leśnego Góra Cyranowska radny miejski Prawa i Sprawiedliwości Józef Stala zaproponował by figura taka ustawiona została na wieży widokowej przewidzianej na szczycie Góry.

W ramach planu rewitalizacji Góry Cyranowskiej jest przewidziana między innymi wieża z tarasem widokowym jako najwyższa budowla w Mielcu. Mój wniosek w związku z tym jest taki: aby na zwieńczeniu wieży – nad tarasem widokowym została umieszczona figura Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Razem z wybudowaną galerią wystawową, sztucznym strumykiem, torem saneczkowym, ścieżką crossową dla rowerzystów, uporządkowanym drzewostanem, alejkami spacerowymi będzie miejscem często odwiedzanym nie tylko przez mielczan ale również przez mieszkańców powiatu i okolic. Myślę, że taki projekt w całości będzie piękną wizytówką naszego miasta. Proszę o przeanalizowanie mojego wniosku – przekazywał wiosną 2011 roku radny Józef Stala. Niedługo później Matka Boża Nieustającej Pomocy została ogłoszona patronką miasta Mielca przez papieża Benedykta XVI.

Urząd Miejski za kilka milionów złotych zrealizował dotychczas pierwszy etap budowy Parku Leśnego. To większa część inwestycji. Dalsze prace zostały odłożone gdyż blokują je sprawy własnościowe. W pierwszym etapie, finansowanym z pieniędzy Unii Europejskiej, wieża widokowa nie została przewidziana i temat upadł. Poprzedni prezydent miasta Janusz Chodorowski miał nawet wątpliwości co do zasadności budowy tarasu z widokiem na miasto. Uważał, że sam krajobraz z Góry Cyranowskiej nie jest wyjątkowo atrakcyjny.

Teraz pomysł budowy wieży widokowej powrócił, podobnie jak ustawienie na niej figury Matki Bożej. Radni miejscy Prawa i Sprawiedliwości chcą by do budżetu miasta Mielca na 2016 rok wpisać zadanie pod nazwą: opracowanie dokumentacji wieży widokowej na Górce Cyranowskiej ze zwieńczeniem statuy Matki Bożej Nieustającej Pomocy patronki Mielca. To oznaczałoby formalnie rozpoczęcie do tej inwestycji. PiS ma większość w mieleckiej Radzie Miejskiej, w efekcie faktycznie może spróbować wprowadzić to zadanie do budżetu miasta.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.