W Nisku powstała młodzieżowa drużyna pożarnicza - Tygodnik Nadwiślański
środa, 25 maja
reklama

W Nisku powstała młodzieżowa drużyna pożarnicza

0

Pomysłodawcą utworzenia młodzieżowej grupy pożarniczej był druh Tomasz Kusiak. Młodzi druhowie mają działać we współpracy z OSP i KPPSP.

– Jesteśmy na początkowym etapie działania, dużo się uczymy i poznajemy nawzajem. Przybywa nam chętnych do drużyny młodzieżowej podczas każdej zbiórki. Dzięki pomocy rodziców, którzy wspierają nas na wielu płaszczyznach jest nam o wiele łatwiej. Dziękuję Burmistrzowi Niska Waldemarowi Ślusarczykowi, który cały czas dopinguje nas do działania. Myślę, że do grona wizytówek, którymi może poszczycić się miasto Nisko, niebawem dołączy również nasza młodzieżowa drużyna – mówi opiekun drużyny Tomasz Kusiak.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza rozpoczęła już swoją działalność. Ostatnio uczestniczyła w zorganizowanej przez Football Academy imprezie z okazji 9-lecia jej istnienia. Młodzi druhowie cały czas potrzebują wsparcia finansowego. Pozyskane środki zostałyby przekazane m.in. na doposażenie grupy w stroje sportowe czy uzupełnienie elementów do przeszkód podarowanych wcześniej przez PSP w Nisku. Głównym celem MDP jest zorganizowanie obozu w okresie wakacji, w trakcie którego młodzi druhowie mogliby się przygotować do zawodów powiatowych MDP, które odbędą się we wrześniu.

Członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Nisku mogą zostać dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat.

 

Zostaw odpowiedź