W okolicy krążą fałszywi rachmistrzowie. Trwają akcje społeczno-edukacyjne dla seniorów - Tygodnik Nadwiślański

W okolicy krążą fałszywi rachmistrzowie. Trwają akcje społeczno-edukacyjne dla seniorów

0

Wobec pojawiających się sygnałów dotyczących wizyt osób podszywających się pod rachmistrzów spisowych w okolicy, władze miast i gmin w porozumieniu z organizacjami Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!, Stop Manipulacji – Nie daj się oszukać i akcji Stop Korona-Oszustwom, Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora rozpoczyna nową akcję edukacyjną pt. „Seniorze, sprawdź Rachmistrza!”, w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej.

Celem akcji jest zwiększenie świadomości i edukacja w zakresie weryfikacji autentyczności rachmistrzów spisowych podczas trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 organizowanego przez Główny Urząd Statystyczny.

Najbezpieczniejszą z metod, a także najbardziej rekomendowaną przez władze jest samospis internetowy za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego, dostępny pod adresem spis.gov.pl. Wskazane jest, aby osoby mające problem z dokonaniem spisu samodzielnie udały się po pomoc do członków rodziny lub sąsiadów.

Zobacz także: 
– Sandomierz. Mężczyzna zasłabł podczas zakupów na giełdzie. Wezwano śmigłowiec LPR


W razie braku dostępu do internetu, dokonanie spisu możliwe jest przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99. Pomoc konsultanta dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. Rekomenduje się tę metodę osobom starszym, gdyż kontakt telefoniczny z upoważnioną osobą wyklucza ryzyko narażenia na oszustów. 

Przed podaniem danych należy zweryfikować samodzielnie każdego rachmistrza poprzez zakładkę „Sprawdź rachmistrza” na stronie spisu lub dzwoniąc na infolinię spisową pod numerem 22 279 99 99.

Więcej informacji na temat akcji znajduje się na:

https://www.youtube.com/user/GlosSenioraTV/videos
https://glosseniora.pl/stop-manipulacji/
https://www.facebook.com/GlosSeniora
https://www.facebook.com/ogolnopolskakartaseniora
https://www.facebook.com/StopManipulacjiNieDajSieOszukac
https://www.instagram.com/glosseniora/
https://www.instagram.com/karta_seniora/

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.